SK Sigma Olomouc – FK Mladá Boleslav 1:2 (1:0)

Do Olomouce neodcestovali Kulič a Kúdela pykající za čtvrté žluté karty. Do obrany se vrátil Procházka, který si v předchozím zápase odbyl disciplinární trest. Příležitost v základní sestavě dostali brankář Šeda, záložník Sedláček a v útočné dvojici Chramosta s Táborským.

Boleslavští na olomouckém Andrově stadionu předvedli podobně katastrofický vstup do utkání, jako doma proti Kladnu. Ve čtvrté minutě nevinně vypadající ofenzivní akci Olopmouce zakončil střelou z hranice šestnáctky Petr. Bránící Rolko přízemní střelu tečoval tak nešťastně, že se dokutálela za brankovou čáru na opačné straně, než kde ji očekával brankář Šeda - 1:0.

Po necelé půlhodině mohlo být ještě hůř. Rolko viditelně stáhnul Škerleho na malém trestném území a rozhodčí Zelinka bez otálení zapískal bránění ve hře. Boleslavského stopera napomenul žlutou kartou, celkově šestou v aktuálním ročníku, a Olomouckým dal výhodu penalty. Kopal ji ve 28. minutě Šultes a zamířil k tyči po pravé Šedově ruce. Boleslavský gólman střelcův záměr vystihl a pokutový kop zlikvidoval.
V posledních vteřinách poločasu Zahustel pálil z voleje těsně nad a Mendy hlavičkoval do rukou brankáře Lovásika.

Ve druhém poločasu se Boleslavským podařilo nepříznivý vývoj utkání otočit. Vyrovnávací gól dal Chramosta v 58. minutě. Mendy založil akci na levé straně hřiště a posunul útok na Sedláčka. Jeho přízemní centr bez přípravy z hranice vápna napálil Chramosta a levačkou zamířil přesně k pravé tyči - 1:1.

Olomoučtí ztratili kombinační jistotu z první půle. Pokoušeli se dobýt boleslavskou branku vysokými nákopy na svého ostrostřelce Ordoše. Ale brankář Šeda chodil odvážně a důrazně do vzdušných soubojů. Míče boxoval do bezpečné vzdáleností od svého trestného území. Největší olomouckou šanci měl Hubnik, když šel sám na Šedu, který jeho střelu jenom ztlumil. Snahu olomouckého útočníka doklepnout míč do prázdné branky zatrhnul Hrdlička. Byl u míče dříve a těsně před lajnou ho ukopl do bezpečí.

Vítězný gól vstřelil Kalina pět minut před koncem utkání. Mendy nejprve na pravé straně našel nekrytého Zahustela, který akci odtáhl k olomoucké šestnáctce a posunul míč na pádícího Kalinu. Ten z těžkého úhlu místo čekávaného centru prostřelil překvapeného Lovásika tvrdou přízemní ranou - 1:2.
Ve zbylém čase včetně dvouminutového nastavení Boleslavští vytoužené tři body uhlídali.

Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda - Kalina, Procházka, Rolko, Hrdlička - Zahustel, Sylvestre, Mendy, Sedláček (58. Poláček) - Chramosta (89. Tafat), Táborský (80. Bořil).

Sestava SK Sigma Olomouc: Lovásik - Janotka, Škerle, Komárek, Heidenreich - Bajer, Kaščák (86.Vašíček), Petr (58.Rossi) - Šultes, Ordoš, Hubník (78. Schulmeister).

Góly: 5. Petr - 58. Chramosta, 85. Kalina

ŽK: Komárek, Ordoš, Hubnik - Rolko, Poláček

Rozhodčí: Zelinka - Novák, Santarius