Venku opět vlhne střelný prach, Lapač však také není úplná jistota

Je to skutečně tak, Vsetínští se dostávají do pozice z loňské sezóny. Z venkovních kluzišť už tři utkání nedovezli ani bod, ba co více, v minulém střetnutí v ostravské Porubě, kde je přivítal Frýdek-Místek, nevstřelili zelenožlutí ani branku. „V zápase nás zastihla střelecká smůla. Na druhou stanu musím vyzdvihnout výkon domácího brankáře, jenž vychytal pět čistých branek. Pokud vyhodnotíme všechny faktory, tak jsme vyhrát nemohli,“ reagoval tehdy na porážku trenér Jakubík. O vynulování vsetínských střelců se mezi třemi tyčemi postaral Andreas Kubáň, odchovanec ostravských Vítkovic a v minulém ročníku juniorský brankář, který se podílel na mistrovském titulu v této kategorii.

O nápravu se měli Valaši pokusit ve středu, kdy přivítali na Lapači Opavu. Ovšem, ta má dlouhodobě na vsetínský stadion spadeno. Celkem často, a ráda, si odtud odváží cenné body. Tentokrát uzmula dva, když svého hostitele z Valašska přehrála po samostatných nájezdech. „Naši hráči, především v obraně, měli dřevěné ruce a asi na sebe nechtěli vzít zodpovědnost. Příliš dlouho nám trvalo, než se puk dostal k útočníkům, často šly přihrávky buď mimo nebo na zakázané uvolnění. To se pak hraje opravdu těžko a těžce se i vítězí,“ hledal příčinu prohry trenér Jakubík.

Ztráta bodů v domácím prostředí si tudíž žádá nápravu mimo Vsetínské vrchy. Určitou možnost tak dává ihned sousední kraj. Rovinatý kraj Hané však valašským nájezdníkům nepřipraví právě procházku růžovým sadem. První tým Prostějova bude chtít svou šňůru vítězství, který momentálně skýtá počet šest, natáhnout.

„Bude to tam hrozně těžké, ale těžké je to s každým týmem. Musíme prostě nastoupit s tím, že tam chceme vyhrát, budeme bojovat, snažit se hrát svou hru a nepodřizovat se té soupeřově. Musíme hrát poctivě zezadu z obrany. Hlavní bude využívat šance, které se nám naskytnou, ale především poctivě bránit,“ přemýšlí o receptu na Jestřáby Jaroslav Janeba.

Jestřábí letka pídí napříč ročníkem přes mrtvoly

Jestřábi se ženou za vytyčeným cílem. Hanáci po mírném výpadku zase opět a jen vítězí. Naposledy to odnesla Břeclav, ovšem Lvi svého soupeře velmi potrápili. Červeno-bílý celek sice vyhrál první třetinu 3:1, čímž vyhnal z branky domácí jedničku Šurého. Lvi poté stačili utkání zkorigovat utkání až do stavu 3:4. „Přestali jsme hrát, začali jsme hrát profesorsky, dělali jsme zbytečné kličky a zadovky. Tím jsme dostali Břeclav postupně zpět do zápasu. V momentě, kdy už to bylo vyrovnané, jsme naštěstí dali vítězný gól a náskok se štěstím ubránili. Spokojený jsem se třemi body, ale jen polovinou zápasu,“ lamentoval staronový hlavní kouč hostů Zachar.

I přes mírný výpadek však drží Prostějov šňůru šesti zápasů v řadě, kde získal všechny body. Pouze jediné však skončilo rozdílem více než dvou branek, což znamená, že Hanáci dokáží zvládat vyhrocené koncovky střetnutí. Za zmínku stojí duel s posledním soupeřem Vsetína. Slezan Opava vedl 13. listopadu po první třetině v jestřábím hnízdem 2:0. Pak ale draví letci opět naostřili své zobáky a nakonec Severomoravany udolali v poměru 3:2.

Bodové dostihy zatím v celku a také celé soutěže vede Vladimír Stejskal (12+20). Dále se pak na výsluní také drží syn generálního manažera Lukáš Luňák (7+21) a na třetím místě je syn někdejšího trenéra Vsetína Miroslava Venrkbce, Matouš (9+18). Mezi obránci si nejlépe stojí Robert Jedlička (3+6). Jasnou jedničkou s procentuální úspěšností zákroků 92,32 je Ivo Kocián, jenž zatím jedinkrát pustil mezi tyče svého kolegu Kevina Rozuma.

Pravděpodobné sestavy:

  • Vsetín: Hromada (Plšek) - Farda, Tichý, Vrba L., Vrba F., Báchor, Žák, Burzala, Hurtík - Ambruz, Vaněk, Kajaba - Mikšovský, Ševčík, Kubo - Vítek, Daněk, Hruška P. - Kývala, Podešva.
  • Prostějov: Kocián (Rozum) – Veselý, Kořínek, Kaluža, Jedlička, Kumstát, Malý (A), Kolibár, Švaříček – Antončík (A), Belay, Kučera, Černý, Duba, Šebek, Kryl, Jurík J., Luňák (C), Coufal, Indra, Venkrbec, Jurík D.