HK Jestřábi Prostějov - HC Orlová  5:4  (3:1, 1:2, 1:1)

  • Branky a nahrávky: 2. Luňák (Stejskal, Venkrbec), 5. Luňák, 16. Kučera (Švaříček), 23. Stejskal (Luňák, Venkrbec), 51. Kučera (Belay) – 20. Szajter (Mintěl, Pavliš), 30. Tomis (Studený), 38. Mintěl (Mráz), 50. Badžo (Mintěl). Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1318. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:4, 5:4.
  • Sestavy:
  • HK Jestřábi Prostějov: Kocián (Rozum) – Veselý, Kořínek, Kaluža, Jedlička, Kumstát, Malý, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Kryl, Jurík J., Luňák, Coufal, Indra, Venkrbec, Stejskal.
  • HC Orlová: Iláš (Urbánek) – Ciupa, Szajter, Pavliš, Badžo, Blatoň, Tomis, Studený, Grepl, Štefanka, Vydra, Mintěl, Mráz, Matějíček, Voznica, Zientek, Sznapka, Hegegy.

Uplynulo pouhých 17 sekund hry a proti pravidlům se provinil orlovský Pavliš, Hanáci tak do utkání vstupovali přesilovou hrou. V početní výhodě ukázala první lajna Jestřábů něco ze své široké škály kousků a Lukáš Luňák po souhře s Vladimírem Stejskalem otevřel skóre zápasu.

Další přesilovku hráli domácí hráči jen o pár desítek vteřin později a dokázali ji proměnit v druhý gól. Postarala se o to opět elitní formace v čele s přesně zakončujícím Lukášem Luňákem.

Šanci osmělit se dostali záhy také hosté. Orlová si ve své přesilovce sice šance vytvořit dokázala, ale díky úspěšné snaze prostějovského brankáře Kociána její tlak v gólovou tečku nevyústil.

V dalším průběhu úvodní části už na ledě vládlo pouze jedno mužstvo, a to domácí LHK. Šance Prostějova střídala šanci, což vyústilo v další branku Hanáků, o kterou se tentokrát postaral Frank Kučera, jenž propálil Iláše po přesné přihrávce Švaříčka.

Když přišlo minutu před koncem prvního dějství další vyloučení Orlové, vypadalo to na debakl. Přišla ovšem trestuhodná chyba Prostějova, v oslabení dokázali orlovští hokejisté přečíslit domácí obranu a pouhé tři sekundy před úvodní sirénou překonal Kociána Jakub Szajter.

Orlovou mohla první vstřelená branka notně povzbudit, její sebevědomí ovšem ještě na chvíli přiškrtil ve 23. minutě Vladimír Stejskal, prostějovský útočník zvyšoval po souhře s Luňákem a Venkrbcem už na 4:1.

Tento náskok však domácí borce až příliš uchlácholil a Orlová postupně začala vytahovat drápy. Jeden z nich zatnula do své kořisti v polovině utkání, kdy na rozdíl dvou branek snížil Petr Tomis, jenž překvapil Kociána svým projektilem vyslaným od mantinelu.

A to nebylo ze strany Orlové zdaleka vše. V samotném závěru prostředního dějství se jí povedlo rozsvítit brankové světlo za zády Kociána potřetí, tentokrát rozvlnil síť Martin Mintěl.

Do třetí části zápasu tak vstupovali Jestřábi pouze s jednogólovým náskokem. Hosté si byli vědomi faktu, že jsou překvapivě blízko úspěchu a vsadili vše na jednu kartu. Tempo nabralo na obrátkách a Jestřábi se museli až příliš často bránit nepříjemně dorážejícím hokejistům Orlové.

Vše tak jednoznačně spělo k dorovnání stavu zápasu, k čemuž nakonec také došlo, když v 50. minutě rozradostnil hostující družinu Marek Badžo. Z úst trenéra Orlové tak následně zněla slova o tom, že se jeho svěřenci musí opět soustředit především na obranu.

Jeho plán však dostal trhlinu hned o minutu později, protože zodpovědnost za výsledek na sebe vzal Frank Kučera, který zblízka umístil puk za záda Iláše a poslal Jestřáby opět do vedení.

Nejtěšnější náskok se už Jestřábům i přes power play Orlové podařilo udržet až do závěrečné sirény a Orli tak opět těsně padli. Naopak Hanáci si ziskem tří bodů pojistili pozici lídra soutěže.