V rámci projektu 15 pedagogů ze všech devíti českolipských škol prošlo blokem přednášek na deset základních témat. K nim patřil například rodinný rozpočet, kam až může život na dluh dospět, jak výhodně nakupovat, jestli si vzít na bydlení hypotéku nebo jít do pronájmu a podobná důležitá témata. Z přednášek pak učitelé zpracovali učební materiály a látku ve svých třídách odučili.

Díky práci učitelů zapojených do projektu tak vznikly učební materiály na 150 hodin, které mohou učitelé využívat a budou dále k dispozici dalším kolegům. Ze všech odevzdaných materiálů nyní metodička projektu vybere ke každému z deseti témat to nejlepší a vytvoří z nich ucelený modul, který bude například zveřejněn na webových stránkách města.

Peníze na projekt získalo město v rámci globálního grantu Operačního programu Vzdělání pro konkurenceschopnost, který je financovaný z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu. Zhruba půlmilionová dotace pokryje veškeré způsobilé náklady spojené s projektem.