Primátorský řetěz byl vyhotoven podle návrhu Antonína Balšánka v r. 1897. Antonín Balšánek je ale také autorem návrhu hlavní budovy Muzea hlavního města Prahy na Florenci. Proto primátor spolu s ředitelkou muzea zvolili právě tuto budovu jako nejvhodnější místo pro plánovanou výstavu.

„Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost na vlastní oči spatřit tento dokonale řemeslně zpracovaný unikát podle návrhu Antonína Balšánka v krásném interiéru novorenesanční budovy, navržené v 90. letech také Antonínem Balšánkem,“ říká Zuzana Strnadová, ředitelka Muzea hlavního města Prahy.

„Absence této insignie na krku primátora zcela jistě neznamená zlehčování úřadu, naopak. Řetěz byl k vidění v muzeu už v roce 1918. Jsem přesvědčen, že i současná generace si jej zaslouží vidět na vlastní oči, stejně tak, jako třeba korunovační klenoty,“ doplňuje primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček.

Prezentace primátorské insignie bude pro veřejnost probíhat od 3. září 2013. Bude doplněna výběrem darů, které pražští primátoři obdrželi na svých zahraničních cestách či od významných zahraničních návštěv hlavního města Prahy. Výstava potrvá až do začátku října 2013.