Ve večerních silvestrovských hodinách společně se zdravotníky rychlé pomoci poskytovali novojičínští policisté pomoc sedmatřicetiletému muži, jenž vyskočil z druhého patra domu v Jeseníku nad Odrou. Jeho zdravotní stav si vyžádal lékařské ošetření a následný převoz do psychiatrické léčebny v Opavě. Přesnou příčinu i samotný průběh jeho jednání policisté nadále zjišťují.

Doposud neznámý zloděj vnikl do novinového stánku na ul. K Nemocnici v Novém Jičíně, z kterého odcizil přes 200 kusů krabiček cigaret a finanční hotovost. Majiteli způsobil téměř dvacetitisícovou škodu.

Ve Fulneku se někdo vloupal do haly firmy na ul. Fučíkova, z ní pak odcizil stříkací agregát zn. GRACO včetně trysek v celkové hodnotě 140 tisíc korun. Podle poškozené firmy mělo ke krádeži dojít v období několika dní od 28. až do 31. prosince 2013.

V průběhu noci 1. ledna vyjížděli policisté z Kopřivnice na oznámení týkající se poškození výherních automatů na ul. Štefánikova. Zřejmě prohrávající zákazník zde poškodil ovládací dotykové panely, čímž poškozené firmě způsobil škodu ve výši 12 tisíc korun.

Před šestou hodinou ranní v objektu zábavního podniku na ul. Gen. Hlaďa, v Novém Jičíně zadržela ostraha tohoto zařízení 19letého muže, který posilněn alkoholem rozbil skleněnou výplň automatu s plyšovými hračkami. Několik desítek kusů se snažil ukrýt pod bundu a z místa utéct. To se mu ale nepodařilo. Policisté si muže od ostrahy převzali a jeho jednání prověřují s podezřením ze spáchání přečinu krádež.

V Bílovci zjišťují policisté totožnost zatím neznámého muže, jenž měl fyzicky napadnout na Slezském náměstí 19letého poškozeného. Údery do hlavy mu měl způsobit zranění s minimální sedmidenní délkou léčení.

Zřejmě z důvodu poruchy na elektroinstalaci se vznítila rekreační chata ve Frenštátě pod Radhoštěm. Poškozené majitelce tak vznikla minimálně stotisícová škoda.