„Život obou umělců je velmi úzce spjat s Prahou, prožívají zde nejen své soukromé, ale také umělecké životy. Obor herectví vystudovali  na pražské DAMU a rovněž řadu let působili na prknech Národního divadla. Jejich herecké výkony obohacují pražskou kulturní scénu dodnes,“ konstatoval radní Lukáš Manhart (TOP 09).

Jana Hlaváčová pochází z rodiny ministerského úředníka, jinak nadšeného ochotníka, po boku otce hrála již jako dítě v ochotnickém divadle. Otcova láska k divadlu ji ovlivnila natolik, že si nikdy neuměla představit, že by se živila něčím jiným než hraním. Počátkem 50. let se objevila i na jevišti Divadla S. K. Neumana a Divadla pro mládež. Po maturitě na gymnáziu vystudovala herectví na DAMU (1956-1960), jejím prvním angažmá bylo Divadlo J. K. Tyla v Plzni (1960-1965), načež strávila čtvrtstoletí na scéně Národního divadla v Praze (1965-1990). V roce 1995 nastoupila do Divadla Na Vinohradech.

Luděk Munzar se narodil v Nové Včelnici v jižních Čechách, ale dětství strávil ve východočeských Smiřicích. Původně se Munzar chtěl stát vojenským letcem, nakonec ale vystudoval Vyšší hospodářskou školu v Hradci Králové. V průběhu studia začal hrát divadlo v rámci studentského souboru Mladá scéna v Hradci Králové, láska k herectví nakonec zvítězila a v letech 1952-1956 vystudoval DAMU. V divadle začínal postavami charakterově vyhraněných mužských typů s rozhodnou povahou, později se propracoval k psychologicky složitějšímu herectví.