Oznámení o hořícím objektu v obci Loučka, místní části Lipníku nad Bečvou, převzala linka tísňové pomoci Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje krátce před půl třetí ráno. V areálu dřívějšího zemědělského družstva došlo k požáru jedné z hal dnes využívané pro výrobu dřevěného paliva.

Jak redakci Regiony ČR informoval mluvčí hasičů Olomouckého kraje Zdeněk Hošák, plameny poškodily z větší části střešní krytinu, ta se také v průběhu hasebních prací částečně propadla. Hasiči za nasazení výškové techniky a několika hasebních proudů včas zamezili většímu rozšíření a uchránili i okolní objekty. Podařilo se jim z nezasažené části haly vytáhnout i kolovou techniku a další vybavení.

„Co je příčinou vzniku požáru, to na místě šetří náš vyšetřovatel. Při požáru i samotném zásahu nedošlo k žádnému zranění,“ řekl Hošák, který během ranních hodin informaci upřesnil: „Škoda po požáru přesáhne částku 1,4 milionů korun. Včasný zásah hasičů však uchránil hodnoty v řádech několika miliónů korun. Hasičům se podařilo během jejich činnosti uchránit sousední halu s technologií a vybavením v částce vyšší jak 4 miliony korun. Jejich práci nejvíce komplikovalo nebezpečí propadající se střechy, které vyžadovalo zvýšenou opatrnost při samotných hasebních pracích.“