Středočeský tým Benátek nad Jizerou je letos pro soupeře ze druhé nejvyšší soutěže tvrdým oříškem

Po famózním vstupu do sezony sice postupem času přece jen ochabl, přesto bez větších potíží hájí 5. místo a s ním jistotu účasti ve vyřazovacích bojích. Zatímco v úvodu tohoto ročníku se benáteckým hráčům více dařilo u soupeřů, v posledních kolech bodovali výhradně na domácím ledě. Naposledy se tak stalo v novoroční premiéře proti Třebíči, kterou ověnčili vydřenou výhrou 2:1.

Jednoznačně nejvýraznější postavou mužstva od Jizery je zatím ostřílený útočník Lukáš Král, který ve své životní sezoně vládne se 46 body (13 gólů + 32 asistencí) produktivitě celé první ligy. Nad 20 bodů se v dresu farmářského celku Liberce přehoupli také Josef Skořepa (14 + 13) a další matador Tomáš Klimt (9 + 12). Pozoruhodný je příspěvek benáteckých obránců. Jan Jaroměřský se blýskl 16 body (5 + 11), Tomáš Mrkvička 15 body (5 + 10) a Michal Pavlů 13 body (6 + 7).

V brance se v této sezoně dlouho dělili o zápasovou porci Jiří Stejskal s Robinem Blažíčkem. V posledních čtyřech střetnutích ale sázejí trenéři Milan Černý s Luďkem Škaloudem na současnou libereckou dvojku Tomáše Voškrdu.

Benátecký dres oblékali ještě nedávno hned dva odchovanci píseckého hokeje Petr Kica a David Kellner. Prvně jmenovaný ale nedávno překročil stanovenou kvótu startů ve vyšší soutěži a nyní už bude k dispozici výhradně extraligovým Bílým Tygrům.

Písečtí hokejisté si na úvod svého novoročního programu vpravili do žil pořádnou dávku pohody a sebevědomí

Hokejisté Písku vyválčili vítězství 3:2 na horkém šumperském ledě. V mimořádně vyrovnaném pořadí druhé poloviny tabulky tak poskočili na 9. příčku a nadále zůstávají v nejužším ohnisku bojů o účast v play-off.

S benáteckým celkem už se v této sezoně potkali dvakrát; na domácím stadionu získali dva body za vítězství 3:2 v prodloužení (celý článek), u Jizery prohráli po nešťastném průběhu stejným rozdílem, ale už v normální hrací době (celý článek).

Tradičně rozžhavený průběh středeční bitvy v Šumperku naštěstí pro Písecké neotevřel dveře marodky dokořán. Sestava pro zítřejší zápas by tak nutně nemusela (byť mohla) doznat výraznější proměny. S jednou výraznou posilou přesto hráči od Otavy počítají. Jsou jí písečtí hokejoví fanoušci, kteří před Vánocemi ukázali, že umějí vytvořit prvoligovému hokeji parádní atmosféru. Pomohou svému týmu k vítězství i tentokrát?.