Rybáriková (4-SR) - Kvitová (1-ČR) 6:3, 6:4

Česká hráčka byla limitována zraněnou nohou a její soupeřka tohoto handicapu náležitě využila. Přesto finálový duel nabídl zaplněným tribunám a televizním divákům zajímavou podívanou.

Úvodních sedm her si obě hráčky držely svůj servis. Za stavu 4:3 pro slovenskou hráčku přišel první ztracený servis Petry Kvitové. Rybáriková brejk v další hře potvrdila a úvodní set tak získala ve svůj prospěch v poměru 6:3.

Do druhého setu vstoupila lépe Petra Kvitová, která se po čisté hře ujala vedení 1:0. Další průběh druhé sady byl ale v režii Rybárikové, která se postupně ujala vedení 5:2. Za tohoto stavu odvrátila nasazená jednička dva mečboly a celou hru nakonec získala ve svůj prospěch. Ožili také přítomní fanoušci a česká reprezentantka následně snížila na 4:5 ze svého pohledu.

Vytouženého srovnání se nakonec nedočkala. Za stavu 30:30 se Rybárikové podařil servis a vybojovala si další mečbol, který již tentokrát využila a svoji kamarádku Petru Kvitovou tak dokázala po čtyřech porážkách poprvé porazit.

"Zranění mě samozřejmě limitovalo, ale Magda hrála výborně a dnes zaslouženě vyhrála," uvedla po utkání Kvitová. Její soupeřka si byla vědoma zdravotního problému české reprezentantky, přesto na něj příliš nespoléhala. "Věděla jsem, že má Petra problémy, ale i přesto bojovala. Petra je výborná hráčka a dokáže otočit jakýkoliv stav," dodala po vítězném finále spokojená vítězka.