O jednotlivých případech informovala redakci Regiony ČR tisková mluvčí středočeských záchranářů Tereza Vojtová.

PYROTECHNIKA:

Sředočeští záchranáři ošetřili během večera a noci 11 osob, které byly zraněny zábavní pyrotechnikou. Dva vážnější případy se staly hned zkraje večera.

Už před 18. hodinou byli záchranáři voláni k úrazu na Praze - západ, kde staršího muže poranila zábavní pyrotechnika. Muž byl při vědomí, avšak utrpěl těžké poranění v obličeji. Zasahující lékařka měla podezření na fraktury obličejového skeletu a na poranění oka. Po ošetření a zajištění byl zraněný muž převezen sanitním vozem do Fakultní nemocnice v Motole. Na místě zasahovali záchranáři z Davle a lékařka ve voze rendez-vous Asociace Samaritánů ČR ze Zbraslavi.

O půl hodiny později záchranáři vyjížděli k muži, kterému v Mělníce bouchla petarda v ruce. Muž utrpěl tržné rány prstů na levé ruce. Záchranáři ho po ošetření odvezli do vinohradské nemocnice v Praze na plastiku. Na místě zasahovala rychlá lékařská pomoc z Mělníka.

Další případy zranění od pyrotechniky se staly kolem půlnoci a jednalo se již pouze o lehčí zranění.

ALKOHOL a vážné nehody:

Již během dne byli záchranáři voláni k několika osobám, které se zranily v opilosti. Jejich počet během večera a především pak po půlnoci narostl. Záchranáři ošetřili a rozvezli do nemocnic několik desítek osob, které se pod vlivem alkoholu zranily. Jednalo se nejčastěji o poranění po pádu nebo po napadení, výjimkou nebyly ani pořezané ruce od rozbité láhve a sklenice. Nejčastějšími typy zranění byly tržné rány a pohmožděniny.

Po půlnoci záchranáři zasahovali v Čáslavi u tragické dopravní nehody, při které se těžce zranili dva mladí muži. Jeden z mladíků na místě svému zranění podlehl, druhý pak byl po ošetření a zajištění převezen s vážným úrazem hlavy do vinohradské nemocnice v Praze.

Jedenáct minut po půlnoci byli záchranáři v Benešově voláni k pádu muže z výšky šesti metrů do popelnic. Muž utrpěl těžké zranění hrudníku a záchranáři nemohli vyloučit ani úraz páteře. Zasahující lékař pak musel u pacienta okamžitě zahájit léčbu se zajištěním základních životních funkcí. Po zajištění byl pacient převezem do Fakultní nemocnice v Motole.

Záchranáři na Praze - západ krátce po půl druhé ráno vyjížděli k nezletilému mladíkovi s těžkou intoxikací alkoholem. Mladík byl v bezvědomí. Po ošetření a zajištění jej záchranáři převezli do nemocnice v Krči.

Po druhé hodině ráno zasahovala záchranná služba z Českého Brodu na Praze - východ u muže, který se pořezal na ruce o rozbitou sklenici. Záchranáři po příjezdu na místo museli zastavit tepenné krvácení a muže po ošetření převezli do vinohradské nemocnice v Praze.