Druhá hokejová liga bude pravděpodobně v nadcházející sezoně rozdělena do dvou skupin (Západ a Východ).

Západní předběžně čítá osmnáct účastníků a východní jedenáct. Rozdělení proběhlo opět podle geografické příslušnosti jednotlivých klubů k regionům.

Morava je letos chudší o Prostějov, který na jaře postoupil do druhé nejvyšší soutěže, v níž vystřídal Beroun. Ten byl nově zařazen „na Západ“.

 

Předpokládaná podoba druholigových skupin:

Západ: Beroun, Bílina, Děčín, Jablonec, Jindřichův Hradec, Klášterec nad Ohří, Klatovy, Kobra Praha, Kolín, Moravské Budějovice, Nymburk, Pelhřimov, Řisuty, Sokolov, Tábor, Trutnov, Vrchlabí, Žďár nad Sázavou.

Východ: Břeclav, Frýdek-Místek, Hodonín, Nový Jičín, Opava, Orlová, Poruba, Přerov, Technika Brno, Valašské Meziříčí, Vsetín.

 

Po skončení play-off následuje kvalifikace třech týmů

Stejný jako loni by měl letos být i herní systém - české kluby v základní části odehrají 34 střetnutí (dvoukolově doma – venku), moravské hned o šest více (čtyřkolově doma – venku – doma – venku).

Série play-off se budou hrát na tři vítězná utkání a protože byl letos svazem zaveden přímý postup do vyšší soutěže, mohou do play-off zasáhnout jen ti hráči, kteří mají v základní části za klub odehráno nejméně 50 procent duelů!

Po skončení play-off bude na programu kvalifikace za účasti třech celků, jež se utkají o dvě postupová místa do 1.ligy. Z východu do kvalifikace postoupí celkový vítěz play-off, ze západní skupiny poté vítězové semifinálových sérií! Do krajské soutěže spadnou dva nejhorší celky základní části.

Přihlásí se Orlová a Valašské Meziříčí do dalšího ročníku?

Případné změny v předpokládaném formátu druhé ligy mohou nastat během příštího týdne. Do soutěže totiž prozatím nepodaly přihlášku kluby z Orlové a Valašského Meziříčí. Oba dostaly termín odevzdání do 5. června a pokud tak neučiní, budou nahrazeny některými účastníky skupiny Západ tak, aby počet účastníků Východu byl znovu jedenáct.

Z geografického hlediska se nabízí Moravské Budějovice, Žďár nad Sázavou či Pelhřimov.

Start soutěže je naplánován na středu 17. září 2014.