HC Dynamo Pardubice
35.kolo
Bílí Tygři Liberec
HC Dynamo Pardubice
4 : 1

(1:0, 1:0, 2:1)
Bílí Tygři Liberec
Branky a nahrávky:
3. Somík (Kolář), 30. Endál (Kolář), 56. Tybor (Semorád), 60. Gregorc (Semorád).
52. Bulík (Víšek, Bartek).
Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8, + (dom.), využití: 1:0, v oslabení: 1:0. Diváci: 9203.
Sestavy:
Hudáček - Ďaloga, Gregorc, Korím, Píša, V. Kočí, Zdráhal - Radil, T. Nosek, T. Zohorna - Kolář, Somík, Endál - Tybor, Cetkovský, Semorád - Moučka, Nahodil, Číp.
Melicherčík - Čakajík, Derner, Výtisk, Gřegořek, Čutta, Vitásek - Urban, Nedvěd, Dušek - Bartek, Bulík, Víšek - Valský, Vampola, J. Vlach - Jass, Bulíř.

Pardubice vstoupily do boje s cílem skoncovat se svými vlažnými začátky, které je trápily v minulých duelech. Plán začal naplňovat už po dvou a půl minutách Radovan Somík. Kolář zachytil nepřesné vyhození na modré čáře, předal jej Somíkovi a ten okamžitě pálil – 1:0.

Liberec mohl zareagovat v přesilovce, ale zahrál si ji jen krátce. Šance ale byly k vidění i při hře čtyř proti čtyřem. Po nedorozumění v zadních řadách Pardubic se v tutové šanci ocitl Vampola, avšak jako by sám byl ideální možností na vyrovnání zaskočen a vystřelil jen do Hudáčka. Podobně zakončil v totožné pozici na druhé straně Gregorc.

Souhrou dalších faulů následně domácí dostali dvakrát v řadě k dispozici dvojnásobnou přesilovku. Liberecká trojice se dostala do tísnivého zámku, vše za ni musel zachraňovat brankář Melicherčík.

To už odstartoval své velké představení pardubický obránce Ďaloga. Slovenský expres si během první části nachystal hned tři dobré šance ke skórování. Dvakrát při samostatném úniku ztroskotal na libereckém brankáři, při třetím pokusu z těžkého úhlu netrefil odkrytou klec.

Liberci přišla první pauza vhod a na začátku druhé třetiny byl velice nebezpečný. Nejprve Nedvěd hledal před brankou Urbana, jemuž k zakončení do odkryté části klece scházely centimetry, poté v další výborné pozici neuspěl Vampola.

Také druhou část výrazně ovlivnily přesilové hry. Zatímco liberečtí hráči soustavně pálili do Hudáčka, domácí svou možnost využili. Hokejovou parádou se o to zasloužil Lukáš Endál. Ten naznačil pohybem, že s pukem pojede za branku, načež se rychlým manévrem vrátil a zasunul kotouč k bližší tyči – 2:0.

S dvoubrankovým vedením ještě neměly Pardubice vyhráno a hosté rozhodně své zbraně nesložili. Důkazem byla i šance Vlacha, který si připravil palebnou pozici a prudkou ranou orazítkoval Hudáčkovo rameno. Odpověď Pardubic měl na hokejce Tybor, který však byl v jasné pozici faulován. V následné přesilovce nebezpečně zakončoval Kočí.

Pardubice dlouho v poklidu odolávaly a Liberec se ani nedostal k potřebnému tlaku. Přesto však dokázal snížit. Prudkou střelu z mezikruží Hudáček jen vyrazil a volný kotouč si nalezl pohotový Tomáš Bulík – 2:1.

Větší dramatizaci však domácí nepřipustili. Cetkovský nejprve trefil břevno, což následně potvrdil i videorozhodčí, avšak krátce nato robustní útočník připravil pozici pro Radoslava Tybora a ten už opět zařídil dvoubrankový náskok – 3:1. Pojistku poté přidal do opuštěné branky při liberecké přesilovce svým prvním extraligovým gólem Blaž Gregorc – 4:1.

Ohlasy trenérů:

  • Miloš Říha ml. (HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Po dvou divokých střetnutích jsme dnes potřebovali hrát daleko koncentrovaněji. To se nám povedlo už s úvodem zápasu, akorát jsme měli dát více než jeden gól. Liberec se od druhé třetiny zlepšil, dobře bruslil a napadal ve čtyřech hráčích, což nám dělalo problémy. Hodně nám pomohl gól na dva nula, po němž jsme se soustředili více na defenzívu. I ve třetí třetině jsme si připravili šance a zápas dovedli k zasloužené výhře.“
  • Pavel Hynek (Bílí Tygři Liberec): „Pardubice vyhrály naprosto zaslouženě, výborným pohybem si dokázaly vynutit fauly, což nás stálo hodně sil. Od druhé třetiny jsme ovšem výkon zlepšili, a přestože jsme inkasovali, tak jsme si začali připravovat šance. Bohužel jsme si vylámali zuby na brankáři Hudáčkovi. A když už se nám podařilo snížit, tak jsme po špatně sehraném buly dostali třetí gól.“