V tělocvičně základní školy v Luhu, jejíž sportovní klub regionální kola Orion florbal cupu organizuje, se sešly týmy z Hošťálkové, Jablůnky, Liptálu a vsetínských základních škol Luh, Ohrada, Trávníky a Sychrov. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, v nichž hrály mezi sebou systémem každý s každým dvakrát sedm minut, čtyři hráčky v poli plus brankář.

Z první skupiny postoupily do okresního kola dívky z Luhu, které postupně porazily Trávníky 6:1, Sychrov 5:0 a Liptál 3:0. Ve druhé skupině se nejlépe vedlo družstvu z Hošťalkové, které zvítězilo s Jablůnkou 5:0 a Ohradou 2:0. „Okresní kolo proběhne v úterý 30. listopadu v tělocvičně základní školy v Luhu,“ informoval manažer Centra sportu při ZŠ Luh Jaroslava Kučera.

Orion florbal cup má celorepublikovou působnost a hraje se i v chlapeckých kategoriích. Nejinak tomu bude i letos. Okrskové kolo mladších žáků proběhne 6. prosince ve sportovní hale Na Lapači, starší žáci začínají o týden později, tedy 13. prosince. Nejúspěšnější týmy okrskových kol postupují do kol okresních, krajských a nakonec i celostátního. V uplynulém ročníku se díky vítězství v krajském kole do finále probojoval i tým starších žáků ZŠ Luh, který nakonec skončil pátý v celé republice.