HC Benátky n.J. - Torpedo-Kazzinc 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

• Branky a nahrávky: 7. Říha (Kolmann), 49. Miškovský, 53. Bulíř (Vařecha) – 5. Voljankin (Pluščev, Savenkov). Rozhodčí: Hrubý - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:7 + navíc Vlach (BEN) 20 minut OT, Šin (KAZ) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 210.
  • Sestavy:
  • Benátky: Stejskal (Jelínek) – Šimek, Kolmann, Ulrych, D. Kajínek, Říha, Čechura, Niko, Kovář – Špaček, Urban, Bulíř – Vlach, Mikyska, Jonák – Liška, Bortňák, Bárta – Vařecha, Miškovský, Skalický.
  • Torpedo: Jankov (31. Pološkov) – Ustjanin, Šemelin, Korsunov, Menšikov, Sergienko, Rodionov, Šumilov, Kuračev – Rymarev, Lugovskoj, Šin, Trošinskij, Ogorodnikov, Petrov, Voljankin, Pluščev, Savenkov, Kaznačejev, Tokarev, Kačulin, Košelev, Savickij.

Čtvrteční zápas začal velmi svižně. Už po necelých pěti minutách otevřel Aleksandr Voljankin skóre přesně umístěným kotoučem za přesouvajícího se Stejskala. Zanedlouho ale dostal domácí tým šanci přesilové hry pěti proti třem a nepromarnil ji. Nabito na modrou dostal zadák Jiří Říha, po jehož střele se puk odrazil od tyče do sítě. Přesně po sedmi minutách hry tak bylo vyrovnáno.

Ve zbytku první periody byli aktivnější hráči v dresu Benátek, ovšem nedařilo se jim v koncovce, která nebyla úspěšná ani v případě Bulíře. Avšak na další úspěch nedosáhli v této části zápasu ani hokejisté Torpeda. Největší kaňkou se staly zákroky na Tomáše Urbana a Michala Bártu, kteří byli nuceni z utkání předčasně odstoupit kvůli zranění.

Druhé dějství ani jeden přesný zásah nepřineslo, ačkoliv nouze o šance rozhodně nebyla. Tu největší měl v samém závěru třetiny domácí mladík Mikyska, který z velké blízkosti nedokázal zvednout kotouč nad beton hostujícího gólmana. Velkou příležitost ve druhé třetině mělo i Torpedo, ale Trošinskij dopadl v podobné situaci jako Mikyska obdobně.

Rozhodnutí o konečné podobě výsledku přineslo závěrečných dvacet minut, a to konkrétně rozmezí 49. a 53. minuty. Vítěznou trefu, jak se později ukázalo, obstaral Daniel Miškovský, jehož nahození od mantinelu skončilo po teči bránícího hráče za zády Pološkova.

Definitivní razítko na výhru dodal ve zmiňované třiapadesáté minutě jeden z Bílých Tygrů v sestavě Benátek. Michal Bulíř se dostal s Vařechou do protiútoku, převzal od spoluhráče přesnou žabku a rychlou kličkou dostal strážce kazašské svatyně mimo hru.

Druhý přátelský duel mezi Benátkami nad Jizerou, jejichž kádr doplnili někteří hráči Liberce, a Torpedem Kazzinc tedy skončil výhrou Středočechů 3:1.