Rada města Olomouce měla podle připraveného programu v úterý 23. března projednávat návrh smlouvy o třetí vlně kapitálového vstupu města do akciové společnosti SK Sigma Olomouc. Finanční prostředky ve výši 25 milionů korun by měly být splaceny ve čtyřech letech a mají sloužit k investicím do zhodnocení majetku akciového společnosti, ve které město vlastní blokační minoritu ve výši 34,2 procenta.

"Chci zdůraznit, že SK Sigma o tyto peníze nepřišla! Rozhodli jsme se však příslušnou smlouvu neprojednávat, protože nepovažujeme za nynější situace za vhodné dělat takové rozhodnutí. V podpoře klubu chceme pokračovat a je to jen otázka správného načasování takového rozhodnutí," řekl ve středu primátor Olomouce Martin Novotný.

Hráči a vedení SK SIgma Olomouc totiž na sklonku minulého týdne byli nařčeni šéfem Bohemians Praha z finančního uplácení v posledním kole minulého ročníku první ligy. Vedení olomouckého klubu nařčení odmítá. Pochybné okolnosti celého případu, ve kterém chybějí přímé důkazy, nyní prošetřuje fotbalový svaz.

"Prioritou je nyní obhajoba veřejné pověsti našeho klubu a zachování prvoligové příslušnosti. Shodli jsme se ale zároveň, že ve finanční podpoře SK Sigma formou dalšího kapitálového vstupu chceme pokračovat, protože to považujeme za dobrou cestu, jak pomáhat olomouckého fotbalu," zdůraznil primátor Martin Novotný.

V případě pozitivního vývoje podivné kauzy s údajným uplácením se chtějí radní znovu vrátit k projednání výše uvedené smlouvy.