Nominovaní přináší do letošní ankety hned šest titulů mistrů světa:

JAN NĚMEC

Osmatřicetiletý rodák z Brna má na svém kontě neuvěřitelných 54 vítězných závodů Světového poháru. V sezóně 2013/2014 další triumf nepřidal, třikrát byl však druhý - a to v obřím slalomu v libanonském Faqra-Kfardebiane a ve slalomu a obřím slalomu v italském Tambre. Na domácím Světovém poháru v Předklášteří byl ještě třetí ve slalomu.

Stále unikající vítězství si olešnický lyžař bohatě vynahradil během zářiového světového šampionátu v japonském Šičikašuku. Tady se stal mistrem světa jak ve slalomu, tak v obřím slalomu a navýšil tak svoji sbírku světových titulů už na jedenáct. V Super G byl v Japonsku navíc druhý.

MARTIN ŠTĚPÁNEK

Rovněž jedenatřicetiletý Martin Štěpánek si z japonského Šičikašuku přivezl hned dva tituly mistra světa, oba ze Super G. Ve slalomu byl navíc stříbrný za reprezentačním kolegou Janem Němcem.

Brněnský travní lyžař se neztratil ani během Světového poháru, kde vystoupal na pódium dokonce sedmkrát, z toho dvakrát v italském Tambre na stupínek nejvyšší.

ADÉLA KETTNEROVÁ

Nejúspěšnější česká travní lyžařka dokázala v uplynulé sezóně v pouhých 16 letech vyhrát tři závody Světového poháru.

Dvakrát slavila triumf v Super G a superkombinaci v Předklášteří, třetí úspěch přidala v obřím slalomu v rakouském Kaprunu. V dalších čtyřech závodech SP skončila olešnická lyžařka druhá.

Další medaili, a to bronzovou za Super G, si přivezla z japonského mistrovství světa dospělých. Na MS juniorů, které v srpnu 2013 hostil Rettenbach, navíc česká lyžařka získala ve stejné disciplíně dvě zlata.