FC Démoni Česká Lípa - SAT-AN fight club Kladno 3:4 (0:3)

• Branky a nahrávky: 30. Slunéčko, 31. Soukup (Bejda), 40. Soukup (Slunéčko) - 2. Junek (Šnídl), 10. Fitzel (Müller), 20. Chrobák, 24. Fitzel (Müller). Rozhodčí: Henych - Melničuk - Řeháček.
  • Sestavy:
  • FC Démoni Česká Lípa: Knobloch, Vogt - Bejda, Půlpán, Slunéčko, Šindelář, Kulha, Beránek, Švec, Soukup, Demke, Frohna.
  • SAT-AN fight club Kladno: Čížek, Manda - Judenk, Čurda, Müller, Výborný, Fitzel, Studený, Abrahám, Fujdiar, Šnídl, Chrobák, Jaráb, Zieber.

Českolipští nevstoupili do sezony příliš pozitivně a po osmi kolech se krčili na samotném dně ligové tabulky. Rovněž vstup do televizního utkání domácím nevyšel. Po necelých dvou minutách se z poměrně velké vzdálenosti opřel do míče Junek a střelou k tyči poslal Kladno do vedení - 0:1.

V deváté minutě mohl srovnat Lukáš Půlpán, avšak svůj sólový únik nedotáhl do zdárného konce a tak to byli opět hosté, kdo se radoval z další branky. Fitzel se obtočil kolem Půlpána a z hranice brankoviště střelou pod břevno donutil Knoblocha kapitulovat podruhé - 0:2.

V 11. minutě měl na své futsalce snížení Jakub Slunéčko, Čížka v kladenské kleci však zachránila tyč.

O tři minuty později mohlo udeřit na druhé straně. Šnídl se ocitl tváří v tvář Knoblochovi, ten ač mimo brankoviště, dokázal sklapnout nohy včas k sobě a třetí gól ve své síti nepřipustil.

V samotném závěru první půle odehrál Knobloch míč do autu a zdálo se, že do šaten půjdou hosté s dvoubrankovým náskokem. Domácí obrana však kladenskou rozehrávku výrazně podcenila a Marek Chrobák vteřinu před uplynutím řádné hrací doby upravil na 0:3.

Dvacet vteřin po změně stran přeloboval Bejda po dlouhém pasu Frohny brankáře Čížka, toho však na brankové čáře zastoupil jeden z vracejících se hráčů a na poslední chvíli odkopl míč do bezpečí.

V čase 23:40 byli Démoni zralí na ručník. Tomáš Fitzel po přihrávce Davida Müllera překonal špičkou své futsalky Ondřeje Knoblocha a s předstihem si tak na své konto připsal vítězný gól zápasu - 0:4.

O rovných pět minut později se dočkali také domácí. Jakub Slunéčko se indivudálně, a zároveň s potřebným štěstím, prodral až před Čížka, kterého střelou bodlem připravil o čistý štít - 1:4.

Krátce po snižujícím zásahu kopali domácí výhodnou standartní situaci ze sedmi metrů. Po lehkém přistrčení Stanislava Bejdy a následné střele Milana Soukupa to bylo už pouze 2:4.

V polovině 37. minuty se Démoni odhodlali k power-play, když roli "falešného" gólmana plnil Stanislav Bejda. Kontaktní trefu mohl už po pár vteřinách zaznamenat Soukup, jehož povedenému voleji se do cesty postavilo břevno kladenské svatyně.

V závěrečné minutě se domácí přece jen dočkali. Frohna posunul míč na Slunéčka, ten z rohu hřiště před branku na Soukupa, jenž uklidil míč do prázdné branky - 3:4.

Středočeši ale další míč ve své síti nepřipustili a na své konto si tak připsali cenné tři body. Démoni si naopak musí na premiérové vítězství počkat minimálně do příštího kola.