FC Agromeli Brno – AC Sparta Praha 1:5 (1:2)

  • Branky a nahrávky: 6. Nosko (Mica) – 14. Stejskal (Mareš), 19. Zapletal (Semerád), 37. Dlouhý (Stejskal), 38. Zapletal, 39. Holeček (pk). Rozhodčí: Černý – Petr. ŽK: Mica, Outrata, Vrána (Brno). ČK: 38. Outrata, 39. Mica. Diváci: 100.
  • Sestavy:
  • Agromeli Brno: Sára (Sýkora) – Nedělník, Dornay, Veselovský, Nosko, Outrata, Mica, Tůma, Vrána. Trenér: Martin Harnach.
  • Sparta Praha: Mareš (Vozár) – Formánek, Holeček, Sop, Dlouhý, Zapletal, Semerád, Doša, Havrda, Rott, Holeček, Stejskal. Trenér: Aleš Štorc.

Sparťané prohrávali v Brně brzkou brankou Noska ze šesté minuty, ovšem do přestávky utkání otočili, když se prosadil Stejskal a krátce před odchodem do kabin jej napodobil Zapletal.

Ve druhém dějství se Jihomoravané marně snažili o vytouženou vyrovnávací trefu. V samotném závěru navíc třikrát inkasovali a minimálně na rok se tak s první ligou loučí.

Hektický zápas, přiznal sparťanský trenér Štorc

„Hrál se velmi nervózní duel. Domácím šlo o vše a my jsme také chtěli vyhrát, protože se potvrdily všechny prognózy. Chtěli jsme skončit sedmí,“ říkal trenér Sparty Aleš Štorc, jenž nechtěl jít v play off na vedoucí Chrudim.

Sparťanský lodivod následně zhodnotil samotný zápas: „Už první poločas byl vyrovnaný, nervózní a hektický. Ve druhé půli jsme se uklidnili. Hráli jsme více futsal. Domácí hráli jednoduše na pivota a stříleli ze střední vzdálenosti. Nám kvalitně zachytal brankář Martin Mareš a celkově jsme podali kvalitní týmový výkon. Brněnští byli časem dost nervózní a dostali dvě červené karty.  To ale k takovým zápasům patří.“

Domácí trenér Martin Harnach se krátce po utkání nechtěl k průběhu vyjádřit: „Jsem ještě plný adrenalinu, raději nebudu nic říkat.“