Přestože u mnoha e-shopů objednávky přes letní prázdniny spíše stagnují, Lékárna.cz si může připsat výrazný zájem stávajících i nových klientů. „Za letošní červenec a srpen jsme zaznamenali rekordní tržby. Rostly hlavně nákupy přes mobil, které jsou u českého e-shopu meziročně dvojnásobné, u slovenského dokonce trojnásobné,“ uvedl Milan Duda, marketingový ředitel Lékárna.cz.

Největší online lékárna na našem trhu nabízí široký sortiment produktů tak, aby si klienti v pohodlí domova mohli objednat vše, co potřebují, od volně prodejných léků, zdravé výživy, kosmetiky, až po sortiment pro domácí mazlíčky.

„Během léta si lidé nejvíce objednávali přípravky na opalování. S ohledem na menší vedra a také častější domácí turistiku ale oproti loňsku výrazně klesl podíl těch s vysokým ochranným faktorem. Velký zájem je i o zdravou výživu jako jsou chia semínka, goji nebo kokosový olej. Mezi skokany patřily různé domácí testy, například na boreliózu nebo potravinovou intoleranci, a přípravky na boj s parazity,“ uvedl dále Duda.

Důvodem nárůstu je nejen komplexní sortiment, ale i služby, které zákazníkům usnadňují nákup přes internet. Lékárna.cz pravidelně nabízí speciální akce, v létě to byl velký letní výprodej, kde slevy dosahovaly až 50 %. Zákazníci oceňují také možnost konzultace s on-line lékárníkem, stejně jako více než 450 odběrních míst.