Warm Up Party Rock For People 2014 v Meet Factory odstartuje 6. prosince v 21 hodin. Vstupenky si fanoušci mohou zajistit v předprodeji na www.ticketsforpeople.cz za 500 Kč, na místě pak budou k mání za 600 Kč. A mimochodem: jubilejní dvacátý Rock for People se v Hradci Králové uskuteční od 3. do 5. července 2014!

Pro ty, kteří se rozhodnou včas a mají chuť poznat nové zajímavé kapely, nabízí pořadatelé výhodný předprodejový balíček vstupenek na showcase festival Nouvelle Prague, a Dubstep Lucipher Night & RFP 2014 Warm Up Party s Borgorem. Jednodenní vstupenka na Nouvelle Prague a Dubstep Lucipher Night stojí 500 Kč, dvoudenní lístek na Nouvelle Prague a Warm Up Party s Borgorem 600 Kč.

Dvoudenní mezinárodní přehlídka talentů Nouvelle Prague proběhne 1. a 2. listopadu v areálu pražského pivovaru Staropramen. Jde o první český showcase festival, tedy místo, kde se potkávají hudebníci se špičkovými profesionály i svými fanoušky. Mezi účinkujícími zaujmou například britská písničkářka Lucy Rose nebo američtí Dilated Peoples. Více na www.nouvelleprague.com.

Borgore začínal jako jazzman

Borgore, občanským jménem Asaf Borger, se narodil v roce 1987 v Tel Avivu. Začínal jako jazzman a posléze bubeník izraelské death metalové kapely Shabira (zde si lze všimnou podobného „mládí“ jaké prodělal jeho žánrový kolega Skrillex). Na dubstep se vrhl poté, co slyšel v jednom z hipsterských barů v Tel Avivu několik tracků Screama a Bengyho.

Svůj styl nazval gorestep: ve skladbě Saturday Night se mu poprvé podařilo namíchat originální směs rytmických vzorců metalu a dubstepu. Po roztržce s bigotnější částí dubstepové scény založil vlastní label a internetovou komunitu Buygore, jeho první dva počiny se sobě vlastní dávkou ironie a humoru pojmenoval Borgore Ruined Dubstep Pt.1 a Pt.2.

Borgorův originální styl, jenž se pohybuje mimo zavedené škatulky, si získal širokou základnu fandů po celém světě. Jeho muzikálnost mu dovoluje pracovat s mnoha vlivy a produkovat tak dráždivý výsledný mix, který nepostrádá atakující energii, řádnou dávku sex-appealu i nadhled a svérázný humor. Jeho spolupráce sahá od M.I.A. přes Britney Spears po Metallicu či Bring Me the Horizon. Loni se vokálního partu v tracku Decisions ujala americká megastar, herečka a v současnosti velmi kontroverzní postava hudební scény, zpěvačka Miley Cyrus. Letos pak Borgore zaujal singlem a EP Wild Out s rapperem Waka Flocka Flame.

Vedle řady fandů se přirozeně ozývá i část publika, která mu nerozumí, prostě jej „hejtuje“. Borgore to komentuje výstižně, s pozoruhodnou analytickou hloubkou a citlivostí: „Nevím, co se s lidmi teď děje. Místo, aby neměli rádi autorovo dílo, což je samozřejmě legitimní, přenášejí nenávist na něj osobně. Myslím, že tohle všechno je celá ta kultura Twitteru a Facebooku, kde se umělec nemůže ukrýt do soukromí a kdokoli se k němu může dostat. Nejdřív mě to rozhodilo, protože jsem nikdy nikomu nic zlého neprovedl, ale časem jsem pochopil, že čím dále se dostaneš, tím více nepřátel budeš mít a nic s tím nenaděláš…”

Pro většinu fans však platí slova, jimiž vyjadřuje vděčnost všem, kteří mu svým zájmem zejména v Evropě a USA pomohli k tak intenzivnímu nástupu na světovou scénu: „Je to skvělý pocit, ale také velká odpovědnost, protože každý krok, který uděláš, bys měl udělat tak, abys fanoušky nenechal ve štychu. Moc bych si přál, abych mohl s každým promluvit a osobně mu poděkovat a říct, jak moc jsem za všechno vděčný…”

Borgore na RfP

Jeho set na letošním RfP potvrdil Borgorovu výsadní pozici na taneční scéně a podle mnohých překonal loňského kolegu Skrillexe. Proto je tento zábavný a někdy prostořeký hudebník tím pravým, kdo vytvoří most mezi Rock For People 2013 a 2014. A snad se tomuto schopnému izraelskému chlapíkovi, který nejde pro mystifikaci, ironii a ostřejší slovo v diskuzi i vypípatelné výrazy v textech nikdy daleko, jednou splní jeho největší životní přání, které přednesl v interview pro britskou MTV, a to zamyšleněji než obvykle a s vážnou tváří: „Modlím se za mír, jednou bych si chtěl zahrát v zemích, jež sousedí s mojí, to je můj největší sen!”