Airport Express nabízí nejen rychlé spojení z centra Prahy, ale v kombinaci s návaznými vlaky Českých drah a zvláštními nabídkami jízdenek např. „Vlak+Letiště Praha“ prakticky z celé České republiky. Letiště Václava Havla v Praze je totiž zastávkou Českých drah, a proto může cestující požádat o vydání přímé jízdenky z různých míst České republiky přímo až na letiště, která platí mezi pražským hlavním nádražím a Letištěm Václava Havla také v autobusech Airport Express.

Zvláštní zpáteční jízdenka „Vlak+Letiště Praha“ má navíc prodlouženou platnost až 30 dní a cestujícím nabízí slevu 25 % z obyčejného jízdného. Je tak výhodná například i pro nadcházející prázdninové cesty při plánovaných odletech z Letiště Václava Havla v Praze.

Linka Airport Express je v provozu denně, ve směru z centra na letiště od cca půl sedmé ráno do 22 hodin večer, má plánovanou jízdní dobu cca 33 minut a zastavuje na zastávkách MHD Hlavní nádraží (vlaky ČD a metro C), Dejvická (metro A), Terminál 1, Terminál 2 a Letiště. V opačném směru, z letiště do centra, je v provozu od 5:45 hod. do 21:15 hod. a obsluhuje navíc zastávky Náměstí Republiky (metro B) a Masarykovo nádraží (vlaky ČD). Jízdní doba je v tomto směru přibližně 46 minut. V lince Airport Express platí zvláštní tarif (cena jízdenky je 60 Kč, resp. z/do zastávky Dejvická 40 Kč), přímé jízdenky ČD vydané do zastávky Praha letiště/Airport(BUS) a také vybrané síťové jízdenky ČD.