„Nová ŠKODA Octavia Scout je všestranně zdatným autem, jméno Scout totiž nedostává žádný model značky ŠKODA jen tak,“ podotkl člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast technického vývoje Dr. Frank Welsch.

„Nový model nabízí jedinečnou kombinaci výrazného offroadového vzhledu, skvělých jízdních vlastností, pohonu všech kol, dost místa uvnitř a moderních technologií, aplikovaných v oblasti bezpečnosti a komfortu vozidla i v oblasti konstrukce motorů. Nová Octavia Scout stanovuje v segmentu crossoverů nová měřítka,“ dodal Welsch.

Nová ŠKODA Octavia Scout, která vychází z modelu Octavia Combi, nadchne svým vzhledem. Vpředu a vzadu má vůz mohutné, černým plastem chráněné nárazníky se stříbrnými prvky ve stylu terénních vozů. V přídi je široký otvor přivádějící vzduch do motorového prostoru a ostře řezané mlhové světlomety. Prahy a lemy blatníků chrání černé plastové kryty.

Světlá výška je oproti běžnému modelu Octavia zvětšena o 33 milimetrů. Součástí sériové výbavy jsou atraktivní sedmnáctipalcová kola z lehkých slitin. V interiéru je kůží potažený multifunkční tříramenný volant a atraktivní prvky v designu Scout.

Nové technické prvky a nejmodernější řešení pohonu všech kol, využívající mezinápravové spojky Haldex páté generace, dělají z nové generace nejlepší model Octavia Scout všech dob. Maximální přípustná hmotnost přívěsu se pak zvedla o 25 procent na dvě tuny.

Podstatně byly zlepšeny i rozjezdové vlastnosti a stoupavost vozidla. Díky zvětšení nájezdových úhlů zvládá ŠKODA Octavia Scout náročnější terén. V nabídce jsou dva vznětové motory a jeden motor zážehový. Tyto agregáty jsou v porovnání s předchozí generací v průměru o 20 procent úspornější.

ŠKODA Octavia Scout navíc nabízí všechny přednosti nové generace řady ŠKODA Octavia, jednoduše ‚kus auta navíc‘. Patří k nim především vynikající nabídka prostoru nebo maximální funkčnost, praktické ‚Simply Clever‘ detaily, nejmodernější bezpečnostní a komfortní technika a vynikající poměr ceny a užitné hodnoty.