Jak složité je střetnutí, kdy na gólmana jde o polovinu méně střel, ale musí neustále udržet stoprocentní koncentraci?
Je pravdou, že většinu hrací doby jsme hráli v plzeňském útočném pásmu. Z toho pohledu to byl pro mě těžký zápas, protože nebyl jsem tolik v zápřahu. Škoda, že se nevyhrálo po šedesáti minutách, nicméně z celkového hlediska musíme být vděční i za dva body.

Plzeň nakonec mohla zvítězit v řádné hrací době. Jak vypadala pohledem gólmana ošemetná skrumáž dvanáct vteřin před koncem třetí třetiny?
Byla to nepřehledná situace, v brankovišti byl pořádný zmatek. Nevím, zda to byl náš hráč nebo soupeř, někdo do mě narazil, branka byla posunutá.

V poslední době dostával v brance Ocelářů víc prostoru Šimon Hrubec. Bylo těžké naskočit zpět do zápasového rytmu?
Neřekl bych, už jsem zvyklý. Musíme být připraveni oba, Šimi chytal výborně. Takové zápasy, kdy jde prakticky o vše, mě opravdu baví, nemám s tím nejmenší problém.

Oceláři při rozhovorech neustále zdůrazňují, že play-off už prakticky hrají delší dobu. Co čekat od posledních dvou duelů základní části?
Myslím si, že hrát se bude v podobném trendu, jak to bylo dnes. Stoprocentní nasazení, musíme makat a nedívat kolem sebe. Nespoléhat se na ostatní! Je to v našich rukou.

Jak bedlivě v kabině pozorujete vývoj okolo desátého místa, které zaručí předkolo play-off? Je to tam hodně namačkané...
V dnešní době to asi nejde nevnímat, ovšem nezatěžujeme se tím. Záleží jen na nás, jak sezona dopadne. Poslední dva domácí zápasy jsme podali dobré výkony. Pokud budeme v tomto duchu pokračovat, nemusíme mít obavy.