AEK Larnaca FC - FK Mladá Boleslav 3:0 (0:0)

Branky: 62. van Dijk (penalta), 74. García, 90+4. de Cler.

Sestavy:
AEK Larnaca FC:
Negri - de Cler, Hofland, Serrán, Demetriou - Pavlou (63. Kingsley), Linssen, García (87. Skopelitis), Van Dijk, Priso (90+1. Gómez) - Mrdakovič.

FK Mladá Boleslav: Miller - Šírl, Rolko, Neuwirth (10. Janíček), Kysela - Opiela, Procházka, Kúdela - Chramosta, Kulič (62. Štohanzl) - Řezníček (77. Táborský).

Úvodní utkání 3. předkola Evropské ligy se hrálo v Larnace za úmorného vedra. V době zahájení, v šest hodin odpoledne místního času, bylo hodně přes 30°C. Domácí záměrně posunuli výkop z původně zamýšlené osmé hodiny večerní, aby středoevropským fotbalistům v mladoboleslavských barvách ztížili podmínky, které byly kruté a rozhodčí po půlhodině přerušil hru ke všeobecné občerstvovací pauze.

Boleslavští začali, v porovnání s posledním přípravným zápasem a duelem Superpoháru v Plzni, s jednou změnou v základní sestavě. Na lavičce zůstal Táborský a od první minuty nastoupil Řezníček.

Na boleslavskou lavičku usedli Janíček, Kalina, Táborský, Štohanzl, Zahustel, Wojnar a náhradní brankář Šeda. Doma zůstali Johana, Fabián a Ščuk, všichni tři ze zdravotních důvodů. Za deset minut došlo v boleslavské defenzívě k vynucené změně, když Neuwirth kvůli svalovým potížím požádal o vystřídání.

První poločas odehrály oba týmy opatrně. Přestože nerezignovaly na útočný fotbal, ke gólovému završení chyběla oběma stranám přesnost a razance. Za úvodní čtvrthodinu kopala Larnaca tři rohové kopy (za celý poločas jich bylo hned sedm). Boleslav naopak nezahrávala ani jeden.

Ve 12. minutě se Řezníček probil přes pravého beka a přihrál Chramostovi, jenž ale zakončil ze dvanácti metrů velmi slabě. Z dalších akcí se neujaly centry Opiely a Kuliče z pravé strany. V 15. minutě ztratil Janíček míč před vlastním vápnem míč a Mrdakovičovu tvrdou střelu vytlačil Miller nad břevno. Na druhé straně po faulu na Chramostu a trestném kopu Kuliče se do zakončení prodral Řezníček, ale byl na malém vápně v ofsajdu. Ve 30. minutě se snažil boleslavský útok završit volejem Kúdela, ale netrefil míč a Opiela vypálil pouze do brankáře. O minutu později nevyšel Procházkovi pokus o technické přelobování gólmana.

V závěru poločasu proháněl boleslavskou obranu Garcia. V 32. minutě jeho slabý pokus Miller bez problémů chytil, o dvě minuty později se dral do šance, ale Rolko mu v poslední chvíli ukopl míč do zámezí. V 39. minutě se za Kyselovými zády dostal do zakončení, ale z rohu malého vápna rozvlnil pouze boční síť boleslavské branky.

Druhý poločas začal parádní bombou Kúdela, Negri ji ale dokázal vyrazit. V 51. minutě prohrál Kúdela u postranní čáry souboj, Priso odtáhl hru na boleslavské vápno a přihrál do strany rozběhnutému De Clerovi, jenž z deseti metrů přestřelil Millerovu branku.

V 56. minutě rozehrával Kulič první roh svého týmu. Po zemi našel Kúdelu, jehož ránu bez přípravy vyrazil brankář Negri na levou tyč. V 58. minutě De Clerův centr propadl za Rolkem k nohám Mrdakoviče, jenž si v klidu připravil střelbu, ale Millera nepřekonal. O minutu později Mrdakovič pálil z dvaceti metrů nad.

V 61. minutě posoudil sudí souboj Janíčka s De Clerem jako penaltový a Van Dijk ranou k levé tyči poslal domácí do vedení - 1:0. Larnaca byla při chuti. V 63. minutě centr Prisa hlavičkoval Mrdakovič vedle levé tyče. V 73. minutě boleslavská defenzíva totálně propadla. Centr z levé strany prošel před branku a nekrytý Garcia v nečekaně luxusní šanci snadno ze dvou metrů doklepl míč za Millerova záda - 2:0. V 75. minutě po boleslavské standardní situaci získala Larnaca míč a v brejku Eken přešel přes Šírla, po zemi přihrál před branku, kde se Mrdakovič netrefil z pár kroků mezi tři tyče.

Závěrečnou desetiminutovku dohrávali Boleslavští v deseti lidech, neboť Chramosta opustil hřiště kvůli zranění a trenér Koubek už neměl možnost střídání. V poslední minutě znásobil larnackou radost levý bek De Cler, na jehož bombu k levé tyči se Miller natahoval marně - 3:0.