BK MLADÁ BOLESLAV - PIRÁTI CHOMUTOV 6:2 (0:2, 4:0, 2:0)

Stav série: 1:1

• Branky a nahrávky: 22. Pabiška (Rýgl, Mikulík), 26. Balaštík (Mikulík), 30. Balaštík, 38. Pabiška (Hay), 44. Bahenský (Stieler), 53. Balaštík (D. Výborný) - 2. Grof (Pulpán), 8. Pulpán (Jíra). Rozhodčí: Polák, Hradil - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 11:15, navíc Čutta 5 min. a do konce utkání, Nouza 10 min. - Mrázek do konce utkání. Využití: 4:1. Diváci: 3890.
  • Sestavy:
  • BK Mladá Boleslav: J. Hübl - Čutta, Baldwin, Chaloupka, Beňovič, Žabka, Hay, Dudáš, Rýgl, Mozík - Balaštík, D. Výborný, Mikulík - Podkonický, Nouza, Goertzen - Pabiška, Bahenský, Stieler - Tomas, Loskot. Trenéři: Novák a Hiadlovský.
  • Piráti Chomutov: Řehoř (44. Duba) - Pulpán, Pavlas, Bartejs, Havíř, Mrázek, Grof, Macháček, Jillson - Jíra, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Gajovský, F. Seman - Ondřej, Sikora, Hromas - Endál, Diviš, Fiala. Trenéři: Doležal, Gudas a Mikšovic.

Domácí hokejisté ztratili v závěru včerejšího utkání dvoubrankový náskok a rovněž vstup do druhého střetnutí nebyl zrovna ideální. Už po devětatřiceti vteřinách hry byl za hákování vyloučen zadák Jakub Čutta, kterého za pouhých šest vteřin následoval Boris Žabka. Chomutovští výhodou dvou mužů v poli nepohrdli a po střele obránce Jakuba Grofa se ujali vedení. Hlavní arbitři Polák s Hradilem si nechali celou situaci potvrdit u videorozhodčího.

Středočeši mohli srovnat při vyloučení Petra Jíry. Premiérová početní výhoda se jim ale vůbec nevydařila a byl to naopak Jíra, kdo měl prsty ve druhé brance utkání. Asistencí se podílel na gólu Lukáše Pulpána, jehož rána prošla přes bránícího Beňoviče až za záda brankáře Hübla.

Ve zbývajícím průběhu úvodního dějství už žádný z gólmanů nekapituloval a do kabin tak ocházeli výrazně spokojenější hosté. Ti svého soupeře přestříleli vysoko 19:7 a po zásluze vstupovali do prostřední části s dvoubrankovým náskokem.

O ten Piráti přišli už ve 22. minutě. Na modré čáře napřáhl Martin Rýgl a tečující Lukáš Pabiška usměrnil kotouč mimo Řehořův dosah. Poté se dvakrát připomněl kanonýr Jaroslav Balaštík. V 26. minutě tečoval za hostujícího gólmana nahození Mikulíka a stejný hráč se za další čtyři minuty postaral o obrat, když v přesilové hře pokořil Řehoře podruhé.

Druhý gól v zápase si na své konto připsal také Lukáš Pabiška, jenž se v 38. minutě prokličkoval mezi dvěma chomutovskými obránci a zakončením do horního růžku navýšil vedení Středočechů.

Chomutovští se mohli vrátit do hry při dvojnásobné početní výhodě na počátku závěrečného dějství. Domácí ale další branku ve své síti nepřipustili a ve zbývajících průběhu utkání naopak přidali další dvě pojistky. Ve 44. minutě pálil Stieler, jehož ránu sice Řehoř zastavil, proti dorážce Bahenského už byl ale bezmocný. Tímto momentem dnešní duel pro hostujícího strážce definitivně skončil a do brankoviště zamířil zkušený Tomáš Duba.

Ani on nakonec čistý štít neudržel. Za sekání byl vyloučen chomutovský útočník Štěpán Hřebejk, jehož prohřešek potrestal Jaroslav Balaštík, který po přihrávce Davida Výborného dovršil hattrick. Mladá Boleslav tak porazila Piráty z Chomutova 6:2 a před odvetami na severu Čech srovnala stav série na 1:1.