Seniorští jezdci se utkali na trati dvakrát 80 kilometrů. V náročném terénu! Do mistrovského boje nastoupilo deset dvojic a již od první etapy se v čele držela Tereza Kopecká v sedle svého koně Tuzemec 13. 

I přes pomalejší poslední etapu, v níž tempo dvojice kleslo pod 13 km/hod., si jezdkyně nenechala vítězství ujít. K překonání celé trasy potřebovala 10:13:12 čistého času. Jejich průměrné tempo nakonec bylo 15,656 km/hod., zejména díky rychlému začátku.

Kopecká získala s tímto koněm již dvě hodnotné výhry během letošního roku! Poprvé dojela coby nejlepší při dubnových mezinárodních závodech CEI* (90 km) v německém Weissenhornu, o měsíc později pak projela vítězně cílem ve slovenském Šamoríně (82 km). Na kontě má ovšem tato dvojice i delší tratě z předchozích let.

O stříbru a bronzu nakonec rozhodla jediná vteřina rozdílu!

Pro druhé místo si nakonec v Borotíně dojela Veronika Myslivečková, která na trase dlouhé 160 kilometrů sedlala Svratku 1. Do cíle se dostala za 11:40:30 s průměrným tempem 13,704 km/hod.

Bronzovou medaili poté získala s minimálním rozestupem Marina Novotná s koněm Shakiraa. Naprosto stejná rychlost, avšak rozdíl pouhé jedné vteřiny v neprospěch Mariny Novotné jí přisoudil nakonec horší medailové umístění.

Do cíle se dostal ještě na čtvrté pozici Petr Hladiš a Dean. Ti dokončili v čase 12:56:41 s průměrným tempem 13,360 km/hod. Nikdo další z desetičlenného startovního pole tuto soutěž v náročných podmínkách nedokončil.

Lorenzová s Modemem 29 dokončila pouze tři etapy ze šesti

A to zejména kvůli zdravotní indispozici koně. Sportovní štěstí nepřálo např. i naší aktuálně nejlepší jezdkyni vytrvalostního žebříčku Silvii Lorenzové, která s Modemem 29 dokončila pouze tři etapy ze šesti. Tato dvojice tedy nemohla obhájit zlato z předešlého roku. Tehdy se závodilo v Mikulově na trase dlouhé 120 kilometrů.

Kompletní výsledky najdete na www.vytrvalost.com.