„Mistrovství světa v Liberci je asi nejcitlivější část agendy, kterou jsem jako ministr zdědil. Na jednu stranu nepopiratelný sportovní přínos, na stranu druhou nepopiratelné dluhy, které představují zejména pro malé živnostníky na mistrovství zainteresované existenční riziko.  Lidé právem očekávají, že bude celá věc rychle a efektivně vyřešena a já pro to udělám maximum,“ uvedl Josef Dobeš.

Ministr ocenil, že předsedkyně výkonného výboru Kateřina Neumannová dorazila na narychlo svolanou schůzku z dovolené a vyjádřil politování, že stejně pružně nepostupovali ostatní pozvaní. S primátorem Liberce a se zástupci Svazu lyžařů ČR se vedení resortu bude muset sejít zvlášť.

Kromě ministra se jednání s výkonným výborem zúčastnili také jeho 1. náměstek Kryštof Hajn a náměstek pro sport Jan Kocourek.

Po ukončení schůzky Josef Dobeš konstatoval, že se již rýsují určité návrhy řešení současného stavu. „Vše koordinujeme s ministerstvem financí a v tuto chvíli by bylo předčasné říkat, jak bude vypadat výsledek. Řešení musí však být rychlé. Příslušný materiál chceme předjednat s ministrem financí a následně předložit vládě nejpozději do 3 týdnů,“ uzavřel ministr.