Jeden televizor bychom aktuálně našli v 70 % českých televizních domácností. Už téměř čtvrtina dotazovaných televizních domácností však má televize dvě. Vlastnictví tří a více televizí potvrdilo 6 % dotazovaných domácností. Výzkumu se pravidelně účastní 2 200 televizních domácností, tedy takových, které vlastní alespoň jeden televizor.

A v jakých místnostech televizory nejčastěji najdeme? Nikoho nejspíš nepřekvapí, že v naprosté většině případů jsou tyto přístroje umístěné v obývacích pokojích, kde je má až 95 % televizních domácností. Často se s televizemi setkáme i v ložnicích dospělých (15 % dotázaných domácností) nebo v dětském pokoji (11 %) či v kuchyni (9 %).

v_jakych_mistnostech_mate_jednotlive_tv_771

Televizi lidé nezřídka sledují také mimo prostředí svých domovů. Podle aktuálních výsledků Kontinuálního výzkumu se Češi mimo domov nejčastěji dívají na televizi u příbuzných a přátel na pravidelných návštěvách (v 14 % případů), dále v restauracích a barech (5 %) nebo na svých chatách a chalupách (5 %). Nicméně i tak stále zůstává sledování mimo domov pouze občasnou aktivitou a v celkovém objemu sledovanosti tvoří jen několik málo jednotek procent.

kde_hlavne_sledujete_tv_mimo_domov_509