Souhrn výsledků 19. kola Mattoni NBL:

BK JIP PARDUBICE - UNIBON NOVÝ JIČÍN    80-79

Úvodní čtvrtina tohoto duelu vítěze nepoznala, když oba celky zaznamenaly po osmnácti bodech. Avšak ve druhém dějství se Východočeši dostali až do třináctibodového vedení 39:26. Hosté však nesložili zbraně a v poločase bylo jejich manko pouze šestibodové - 42:36. Domácí si drželi nadějné vedení až do závěrečné čtvrtiny, kdy hosté dokázali srovnat na 76:76, resp. 79:79. Rozhodující koš zaznamenal z trestného hodu Arnold, který tak zajistil domácím konečnou výhru v poměr 80:79.

Body: Hampton 21 (7 získaných faulů), Bohačík 12 (6 získaných faulů), Arnold 10, Černošek 7, Marek 6, Wright 6, Kraus 5, Sýkora 5, Pospíšil 4, Tóth 4 - Pečiukas 21 (trojky 3/3, 7 získaných faulů), Pandula 13, Ubilla 12 (5 asistencí), Pelikán 11 (8 doskoků), Muirhead 10 (7 získaných faulů), Hájek 7, Channels 3, Šoška 2.

BK PROSTĚJOV - BK BREDA & WEINSTEIN OPAVA   104-58

V jednoznačnou záležitost se změnil souboj mezi Prostějovem a Opavou. Už po úvodní části vedli domácí vysoko 31:19 a druhou periodu sehráli Orli ještě lépe, když Slezany zničili poměrem 36:12. Do druhé půle tak vstupoval favorit za jasného vedení 67:31! Možná právě proto skončila třetí čtvrtina smírně, avšak v té poslední Prostějov opět zabral a v konečném součtu zvítězil o 46 bodů.

Body: Zagorac 17 (12 doskoků), Cadri-Nicholson 15 (6 doskoků, 4 získané fauly), Landry 13 (6 doskoků, 6 získaných faulů), Veikalas 10, Prášil 9 (trojky 3/3), Hyzy 8, Šležas 8, Lawrence 7, Tóth 7, Bohačík 5, Marek 5 - Šiřina 12 (5 ztrát), Vaňák 11 (trojky 5/3, 5 doskoků), Dygrýn 8, Štec 8 (5 získaných faulů), Miklóšik 6, Brliť 5, Kratochvíl 5 (7 získaných faulů, 3 zisky), Čarnecký 2, Blažek 1.

USK PRAHA - LOKOMOTIVA PLZEŇ    76-65

Nováček z Plzně toho zatím v letošní sezóně příliš neukázal, avšak v tomto utkání rozhodně nepropadl, když na půdě USK Praha prohrál rozdílem pouhých 11 bodů. Na výhře Pražanů má největší podíl Klimeš, jenž zaznamenal 29 bodů a 8 doskoků. V dresu Západočechů nevyčníval výrazněji žádný hráč, o čemž svědčí také vyrovnaná bilance nejlepších střelců týmu.

Body: Klimeš 29 (8 doskoků, 7 získaných faulů), Kotas 14 (trojky 7/3, 9 doskoků, 9 asistencí, 7 získaných faulů, 3 zisky), Vyoral 13 (trojky 8/3, 6 doskoků), Bjegovič 7 (9 doskoků, 7 získaných faulů), Moravec 7, Šotnar 3 (6 asistencí), Šťastný 3 - Kubizňák 12, Novák 12 (6 doskoků, 4 získané fauly), Vrubl 12 (8 asistencí, 5 získaných faulů), Kovanda 9, Frána 7 (9 doskoků), Suchý 6, Soukup 4, Honomichl 3.

BASKETBAL QANTO SVITAVY - NH OSTRAVA   52-79

Také druhý nováček nejvyšší basketbalové soutěže se nemohl radovat z vítězství. Svitavy hostily na domácí půdě celek Ostravy, avšak na hosty absolutně nestačily a v konečném součtu podlehly Nové Huti rozdílem 27 bodů. V domácím dresu zářil Horák se 23 body, druhým nejlepším střelcem byl Kramný s pouhými devíti body. Za hosty se nejčastěji prosazoval zkušený Stuchlý. O osudu zápasu bylo prakticky rozhodnuto již v poločase, kdy domácí prohrávali nauvěřitelných 15:46! Druhá půle sice vyzněla pro Svitavy, avšak na drtivé porážce už nemohla nic změnit.

Body: Horák 23 (TH 11/9, 8 získaných faulů, 5 doskoků, 5 ztrát), Kramný 9 (14 doskoků), Macela 8 (5 získaných faulů), Sedlák 4, Teplý 4, Petrovič 2, Šindelář 1 (4 získané fauly), Špaček 1 - Stuchlý 18 (6 doskoků, 6 získaných faulů), Spagrud 15 (15 doskoků, 6 získaných faulů, 3 zisky), Mason 12 (5 ztrát), Burke 9 (7 doskoků), Stehlík 8, Palyza 7 (5 doskoků, 4 získané fauly), Číž 4, Gniadek 2, Trybanski 2, Zbránek 2.

BASKETBALL BRNO - BK DĚČÍN   64-89

V posledním střetnutí si to mezi sebou rozdaly celky Brna a Děčína. Hosté v tomto duelu vyhráli všechny čtyři čtvrtiny a zaslouženě si tak připsali do tabulky další vítězství. Tentokrát vysoké, když v Brně dokázali zvítězit o 25 bodů. Děčínským se vydařila především třetí perioda, ve které inkasovali 11 bodů, přičemž sami nasázeli svému soupeři jednou tolik.

Body: Holloway 14 (4 získané fauly), Reinberger 13 (4 asistence), Norwal 10 (7 doskoků), Sedmák 9, Meno 6, Castleberry 5 (7 doskoků), Maio 3, Gajdošík 2, Kysela 2 - Alič 17, Jakub Houška 16 (11 doskoků, 5 získaných faulů), Hatcher 13, Pištěcký 10 (5 doskoků), Pomikálek 9 (4 získané fauly), Stria 9, Soukup 8 (5 doskoků, 5 ztrát), Landa 7.

Střelba za 2 body: 49/20 - 42/26.
Střelba za 3 body: 10/4 - 19/7.
Trestné hody: 17/12 - 23/16.
Osobní chyby: 23 - 20.
Doskoky: 25 (10 v útoku) - 34 (12).
Ztráty: 13 - 14.
Zisky: 6 - 6.