Sobotní výsledky 14. kola Mattoni NBL:

UNIBON NOVÝ JIČÍN - NH OSTRAVA 91-61

Basketbalisté Nového Jičína potvrdili v sobotním derby roli favorita a svého soupeře přehráli o plných třicet bodů. Přesto se hosté dlouhé minuty drželi. V poločase totiž prohrávali pouze o šest bodů, avšak druhá část se jim příliš nevydařila a především závěrečná čtvrtina, kterou hosté prohráli 9:26, udělala z výsledku v konečném součtu třicetibodový debakl. Střelcem zápasu se stal domácí Muirhead, jenž jako jediný z hráčů pokořil hranici dvaceti bodů.

Body: Muirhead 20 (3 zisky/0 ztrát), Šoška 16 (3 zisky/0 ztrát), Pelikán a Vošlajer 10, Channels a Šarovič 9, Ubilla 8, Pandula 4, Jurečka 3, Pečiukas 2 - Burke 15 (10 doskoků, ale 6 ztrát), Spagrud 14 (2 bloky), Trybański 10, Mason 9, Palyza a Stehlík 4, Stuchlý 3, Palát 2.

BK PROSTĚJOV - BASKET QANTO SVITAVY   85-53

Také druhý favorit splnil svou roli bez problémů. Orli z Prostějova se s nováčkem soutěže příliš nepárali a od prvních minut systematicky navyšovali vedení až na konečný rozdíl 32 bodů. V tomto duelu žádný z hráčů střelecky nevyčníval. Šestnáct bodů zaznamenal v domácím dresu Nicholson, stejný počin se povedl na druhé straně Teplému. Jednácti doskoky se poté blýsknul svitavský Kramný.

Body: Nicholson 16 (střelba 2b.: 9/8), Marek 11 (tr. hody 9/9), Tóth 11, Šležas a Landry 8, Dokoupil a Hyzy 6, Veikalas a Prášil 5, Krakovič 4, Lawrence 3 (5 asistencí), Bohačík 2 - Teplý 16, Horák 14, Špaček 6, Kramný 4 (11 doskoků), Šindelář 4, Frohde 3, Lepold a Macela 2, Sedlák a Egwuatu 1.

USK PRAHA - BASKETBALL BRNO   65-68

Nejdramatičtější utkání sobotního programu viděli diváci v Praze, kam přicestovali hráči Brna. Ti vyhráli úvodní i druhou čtvrtinu rozdílem pěti bodů a do druhé půle tak vstupovali s desetibodovým náskokem, který Pražané postupně stahovali, přesto se jim tento napínavý duel otočit nepodařilo. V domácím dresu zářil střelecky Kotas, jenž zaznamenal rovných dvacet bodů. Naopak Brňané se o střelbu rovnoměrně rozdělili a nejlepším z nich byl nakonec Sedmák s pouhými dvanácti body.

Body: Kotas 20, Hruban 15, Bjegovič 11, Moravec 8, Klimeš 6, Hanke a Vyoral 2, Vocetka 1 - Sedmák 12, Castleberry 11 (střelba 2b.: 5/5), Holloway 11, Maio 10 (8 asistencí, 4 zisky), Reinberger 9, Norwa 8, Gajdošík 4, Cvek 3.

BK BREDA & WEINSTEIN OPAVA - BK DĚČÍN   70-93

V posledním utkání hostila Opava na své palubovce silný Děčín, avšak na svého soupeře tentokrát neměla. Hosté vyhráli s přehledem všechny čtyři čtvrtiny a konečný rozdíl nakonec činil 23 bodů. Nejlepší pasáž sehráli děčínští basketbalisté ve druhé čtvrtině, kterou vyhráli poměrem 30:19. Střelcem zápasu se stal se čtyřiadvaceti body domácí Blažek, o šest bodů méně poté zaznamenal hostující Houška, jenž se mohl pochlubit více jak 90% úspěšností střelby.

Body: Blažek 24, Šiřina 14, Dygrýn 7 (6 útočných doskoků), Vaňák 7, Miklóšik a Čarnecký 4, Dihel a Štec 3, Klečka a Kratochvíl 2 - P. Houška 18 (střelba celkem 11/10), Hatcher 17 (6 asistencí), Sanders 15 (střelba 3b.: 3/3), J. Houška 10 (střelba 2b.: 5/5), Pomikálek 10, Alič 7, Soukup 6, Pištěcký a Landa 4, Douša 2.

Střelba za 2 body: 53/20 - 45/30
Střelba za 3 body: 10/3 - 19/6
Trestné hody: 32/21 - 24/15
Osobní chyby: 21 - 28
Doskoky: 29 - 39
Ztráty: 11 - 10
Zisky:  4 - 6

Čtvrtiny: 17-20, 19-30, 15-19, 19-24.