Rosol předvedl podobně raketový nástup jako ve svém předchozím utkání a po necelých deseti minutách vedl 3:0. Jediné problémy na servisu v celém zápase zažil brněnský rodák za stavu 5:3, kdy povolil Slovákovi dva brejkboly. Oba však odvrátil skvělými servisy a po 32 minutách si připsal na svoje konto první set.

Druhý set oba hráči dominovali na svém podání a za stavu 6:6 o vítězi druhé sady musel rozhodnout tiebreak. V něm hned na začátku odskočil český tenista do vedení 4:0. Lacko ještě bojoval a snížil na 4:5, více však již nedokázal. Čtvrtý nasazený hráč devátým esem utkání ukončil a po výsledku 6:3 a 7:6 postoupil do finále.

V něm se střetne s Němcem Bjornem Phauem. 81. hráč žebříčku ATP si dnes poradil ve vyrovnaném utkání s Ivanem Dodigem z Chorvatska. První set se zdál být jasnou záležitostí. Za stavu 5:3 ovšem Phau na returnu nevyužil tři šance na ukončení setu v řadě a v následujícím gamu zbytečnými chybami přišel o svůj servis. První set nakonec došel do tiebreaku, ve kterém Němec vedl už 6:1 a měl tak dalších pět setbolů. Ani jeden z nich však nedokázal proměnit. Následující dva body nakonec přece jen získal německý hráč a po nervydrásajícím průběhu první sady proměnil svůj devátý setbol.

Druhý set se rozhodl hned v prvním gamu. Phau si vinou nevynucených chyb prohrál servis a Dodig poté bez problémů dokázal set doservírovat do úspěšného konce v poměru 6:4. Třetí set se dal označit za čekání na šanci, která přišla pro Phaua v osmém gamu, kdy se dostal na returnu do vedení 40:15. První brejkbol ještě Dodig s vypětím sil odvrátil, druhý však forehandovým prohozem po čáře Phau proměnil a následně set i zápas dopodával. Pro Němce se jedná o třetí challengerové finále v sezóně, v obou předchozích dokázal zvítězit.

Česko mělo zástupce i ve finále čtyřhry, když dvojnásobný grandslamový vítěz Lukáš Dlouhý  v páru s Rusem Michailem Elginem porazili německo-rumunský pár Philipp Marx, Florin Mergea 6:7(5) 6:2 10:6. Bývalý pátý deblista světa tak slaví letošní pátý titul na turnajích této kategorie.