Kromě bodů jej těšil také výkon, který Zlínští na hřišti soupeře předvedli, byť Slezané měli v některých pasážích víc ze hry.

"S něčím podobným jsme ale počítali. Z vlastní zkušenosti vím, že v Opavě se hraje velmi špatně. Ještě s Baníkem jsme zde několikrát zavítali v poháru a vždy to byly nesmírně vyrovnané zápasy. Koneckonců i letos Opava s Baníkem v poháru remizovala a vypadla až na penalty. Ani v sobotu to nebylo nic jednoduchého, o to je naše vítězství cennější," pochvaloval si nejlepší podzimní střelec našeho mužstva.

I jeho zásluhou ševci prolomili sevemoravské prokletí. V Třinci i v Hlučíně prohráli, uspěli teprve do třetice. "Zápasy na severu Moravy mají svá specifika. Žádnému soupeři se zde nebude hrát dobře. To samé platí i o Karviné, tam naštěstí hrajeme až na jaře. Tentokrát jsme se ale poučili z chyb, které jsme v předchozích zápasech dělali, a především jsme změnili přístup. V tom byl největší rozdíl," myslí si Libor Žůrek.

Ševci se sice v úvodu dostali pod tlak, nicméně v dalšímm průběhu již vývoj utkání kormidlovali ke kýženému cíli. "Bohužel nám uškodil sudí Královec naprosto nesmyslnou červenou kartou pro Pavla Malcharka. Osobně si myslím, že se vše dalo vyřešit žlutou kartou, protože takových zákroků je během zápasu k vidění hned několik. Jenomže Partyš to udělal chytře. Zařval před hlavní tribunou, diváci dostali rozhodčího pod tlak a ten podlehl prostředí. Přitom už za minutu zase Partyš lítal jako srnka," zlobil se zlínský útočník.

Paradoxně v deseti se hosté zvedli a nastartovali svůj obrat. "Zdravě nás to naštvalo. Sice jsme byli ve složité situaci, ale dokázali jsme z ní vybruslit. Hlavně vyrovnávací branka nám hodně pomohla. Mně sice střela z hranice šestnáctky nesedla podle představ, ale Zdena Kroča výborně zareagoval a hlavou trefil míč pod břevno," popisoval Libor Žůrek vyrovnávací gól našeho mužstva.

Po změně stran už to byla otevřená partie na obě strany. Opava hrála nátlakový fotbal, Zlínští podnikali nebezpečné brejky. A tato taktika se jim vyplatila. Tři minuty před koncem trefil Žůrek tři body! "Už předtím jsme tam měli několik nebezpečných akcí, které jsme ale nedotáhli do konce. Povedlo se to až v závěru. Gólman trochu zaváhal na brankové čáře, nevyběhl proti balonu a mně se povedlo jej prostřelit," líčil rychlonohý útočník Zlína.

Ševci se tak dočkali třetí výhry ze hřiště soupeřů, díky které se dotáhli druhému Hradci Králové na pouhé dva body. Cenný výsledek z Opavy je navíc tou nejlepší pozvánkou na páteční duel s Východočechy hraném v Kunovicích. "Někdo sice může říkat, že naše výhra byla šťastná, ale já si myslím, že jsme byli hladovějším mužstvem po úspěchu. Opava možná měla víc šancí, nicméně na našem mužstvu jsem viděl větší odhodlání a touhu po vítězství. Třem bodům jsme šli naproti a jsem rád, že naše práce a týmový výkon nepřišly vniveč," doplnil Libor Žůrek.