"Jsme rádi, že zvítězila gentlemanská dohoda, kterou jsme s hráčem uzavřeli na začátku zimní přípravy. Čekali jsme a vyplatilo se. Libor měl sice nějaké nabídky ze zahraničí, nicméně nakonec se rozhodl zůstat ve Zlíně s cílem vybojovat postup do první ligy. Od toho se budou odvíjet i případná další jednání o jeho setrvání v našem klubu," uvedl předseda představenstva FC Tescoma Zlín Ladislav Valášek, jenž se s hráčem i jeho agentem dohodl na podmínkách již včera večer.

Dnes ráno tedy mohl rodák z Kojetína zaujmout své místo ve zlínské kabině a hned s mužstvem absolvoval také úvodní tréninkovou jednotku. "Těší nás, že se nám podařilo Libora udržet, byla to jedna z našich priorit. Určitě pro nás bude přínosem, protože se jedná o velmi platného a nebezpečného fotbalistu, který umí rozhodovat zápasy. Pro jarní boje o návrat do nejvyšší soutěže tak budeme mít k dispozici zkušenou kostru týmu, kolem níž budou dostávat šanci i naši mladí odchovanci," prozradil Ladislav Valášek.

Z návratu střelce měl pochopitelně radost i hlavní trenér týmu Ladislav Minář. Ten poskytl svému klíčovému útočníkovi dostatek času na shánění zahraničního angažmá, s ubíhajícími dny však potřeboval slyšet od rychlonohého kanonýra konečný verdikt, zda li se připojí ke zbytku týmu, anebo vyslyší vábení od některého z případných zájemců.

"K Liborovi jsme byli hodně velkorysí, dveře k nám měl pořád otevřené, nicméně v sobotu jsem mu na rovinu řekl, že tento týden chci celou záležitost uzavřít, abychom v případě jeho odchodu mohli oslovit někoho dalšího. Libor nakonec vsadil na jistotu a my jsme rádi, že jej máme zpět," nechal se bezprostředně po podpisu smlouvy slyšet Ladislav Minář s tím, že v Žůrkově případě mu nevadí ani pozdější nástup do přípravy.

"Jednak máme ještě dostatek času, jednak se Libor připravoval individuálně. Je to zkušený hráč, který dobře ví, co je potřeba a jak se udržovat. Navíc Libora dobře známe, víme, co od něj můžeme očekávat, takže v tomto žádný problém nevidím. Mnohem víc mě mrzí, že do prvního jarního zápasu s Jihlavou s ním kvůli karetnímu trestu nemůžeme počítat, ale musíme udělat vše pro to, aby byl co nejlépe připravený na zbývající utkání," doplnil hlavní kouč zlínského mužstva.