K letenskému týmu, který se momentálně připravuje na jaro na horách, by se měl Sionko připojit už zítra. V Kodani měl Libor Sionko lukrativní smlouvu, takže v tomhle ohledu musel ze svých požadavků slevit. Dvaatřicetiletý záložník však přišel na Letnou především hrát a vyhrát s týmem rozběhnutý ligový ročník.

Sionko má na Spartu jen ty nejpříjemnější vzpomínky a rád by na ně navázal i v dalších letech. Do dánského klubu FC Kodaň přišel v roce 2007 ze skotského celku Glasgow Rangers. Zatímco počátek dánského angažmá měl vynikající, v poslední době už jen vysedával na lavičce s ostatními náhradníky a trenér Solbakken mu dával příležitost jen v závěrečných fázích utkání. I to byl jeden z důvodů, proč navzdory lukrativní smlouvě chtěl z Kodaně pryč. V dánské nejvyšší soutěži odehrál 88 soutěžních utkání, ve kterých zaznamenal dvanáct branek. V první sezóně byl Sionko zvolen fan clubem jako hráč roku, už loni však pomýšlel na odchod.

S dvaatřicetiletým záložníkem už v Kodani nepočítali a Sionko už během podzimu připustil, že při rozhodování o svém dalším angažmá bude brát zřetel také na případnou šanci na návrat do národního týmu. Pokud si svými výkony řekne o reprezentační dres, měl by mít do národního výběru dveře otevřené. "S trenérem Bílkem jsem mluvil před turnajem v Emirátech. Nikdo mě z reprezentace nevyhazuje a já bych se do ní strašně rád vrátil. Podmínka je však daná jasně - nejdřív musím pravidelně hrát. A dobře!" dodal na téma reprezentace rychlonohý záložník.

Sparta tak získala alespoň jednoho z dvojice Sionko-Jarošík. Druhý jmenovaný se na Letné nakonec neobjeví, neboť se upsal známému španělskému celku ze Zaragozy.

Libor Sionko

Libor Sionko 1. února 1977 v Ostravě. Profesionální kariéru začal v Baníku Ostrava, odkud v roce 1999 přestoupil právě do pražské Sparty, ze které se vydal v roce 2004 do rakouského celku Austria Vídeň. V květnu 2006 podepsal tříletou smlouvu se skotským klubem Glasgow Rangers, ze kterého následně přestoupil v červenci 2007 do dánského FC Kodaň, kde absolvoval své prozatím poslední zahraniční angažmá. V tomto týdnu ukončil smlouvu v Kodani a ve čtvrtek 14. ledna 2010 podepsal novou smlouvu se Spartou Praha. Smlouva byla sepsána na dalšího dva a půl roku. Libor Sionko je bývalý záložník reprezentace, do které by se svými výkony opět rád vrátil.