Slovan Liberec - Baník Ostrava 0:1 (0:0)

Liberecký Slovan od úvodu přehrával svého soupeře a jen díky vlastní střelecké nemohoucnosti a kvalitním zákrokům Baránka neskóroval. V poločase tak svítil na ukazateli skóre stejný stav jako před začátkem utkání.

Slovan neskóroval ani po hlavičce Nezmara, který po teči Baránka trefil pouze břevno. Utkání tak rozhodla standardní situace ze 68. minuty, kdy si na Lukešův centr naběhl Neves a hlavou překonal gólmana Hauzra - 0:1. Nadále šlo o vyrovnané utkání, ve kterém domácí nedokázali vyzrát ani v největších šancích na výborného brankáře Baránka, který byl hlavním strůjcem ostravského vítězství a dle slov trenéra Koubka odvedl nejlepší výkon v probíhajícím ročníku.

Ostravský Baník se tak dotáhnul na vedoucí pražskou Spartu, která pouze remizovala na půdě Českých Budějovic. Oba celky navíc čeká ještě vzájemné utkání na ostravských Bazalech. Sparťanům bude chybět pro zranění gólman Blažek.

Branka: 68. Neves. Rozhodčí: Drábek - Filípek, Dobrovolný. ŽK: Gecov, Kerič, Nezmar, Polák - Vydra. Diváci: 4810.

Liberec: Hauzr - Zeman, Polák, Dejmek, Vulin - Dočkal, Vácha, Gecov (78. Bosančič), Liška (72. Papoušek) - Nezmar, Kerič. Trenér: Petřík.

Ostrava: Baránek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek, Lička (90. Wojnar) - Vydra (90. Kraut), Varadi, Mičola (83. Greguš). Trenér: Koubek.