Dorostenky soutěžily na kuželně v Hazlově a kutnohorská Nela Kratochvílová na svém prvním velkém turnaji obsadila 21. místo. Druhá hráčka kutnohorského oddílu, kterou byla Klára Šuhajová, skončila sedmadvacátá.

Junioři se představili v Českých Velenicích. Zástupce Kutné Hory Leoš Vobořil se neprobojoval do finálové dvacítky a skončil na 29.místě.

V Zábřehu bojovaly ženy. Kutnohorská Eva Renková se probojovala do finále, zde však nezopakovala svůj výkon z kvalifikace a obsadila celkové 23. místo.

„Největší naděje jsme vkládali do našich žáků Vojtěcha Kosiny a Kryštofa Hartmana, kteří o svůj titul bojovali na kuželně v Horním Benešově v disciplíně 100 hodů sdružených. Vojta Kosina si vylosoval startovní číslo jedna a všem ukázal, že je opravdovou jedničkou. Zahrál skvěle a výkonem 442 poražených kuželek si vybojoval titul Mistr České republiky 2013,“ informoval redakci Regiony ČR Jiří Halfar z kutnohorského oddílu kuželek.

Na druhém místě skončil Jaromír Valenta ze Sokola Teplá výkonem 433 kuželek a bronzový byl Vojtěch Novák z SKK Dubňany za výkon 421 poražených kuželek. „Druhý náš zástupce Kryštof Hartman skončil na 11. místě,“ dodal Halfar.

V neděli se poté pokračovalo v soutěži sprint (2x15 hodů sdružených). Sprint se hraje vyřazovacím způsobem na body, v případě rovnosti rozhoduje „náhlá smrt“. Kryštof Hartman se probojoval až do bojů o finále, kde byl poražen pozdějším vítězem Jaromírem Valentou ze Sokola Teplá. V souboji o bronzovou medaili prohrál po nerozhodné hře systémem „náhlá smrt“ s Jaroslavem Bulantem z TJ Jiskry Hazlov. Z Horního Benešova si tudíž odváží nepopulární bramborovou medaili.