Kolik měříte? Čekalo by se, že budete jako volejbalistky ještě o něco vyšší…

Kiki: Já měřím 170 a Markéta 180 centimetrů.

Maki: Já určitě nikdy nezapomenu na to, když jsme loni přijeli na vyhlašování VOLEJBALISTY ROKU, tak náš trenér, zároveň můj přítel, tam poprvé viděl náš "šestkový" nároďák a málem mu vypadly oči z důlků. Nevěřícně pak prohlásil: „A to je co? Proč jste vy dvě tak malé?“ My jsme se v tomhle pohledu opravdu úplně nepovedly, jsme takové ustřelené kecky.

Kiki: Obě bychom měly mít tak o deset centimetrů víc – já těch 180 a Markéta 190.

Ale důležité jsou výsledky…

Maki: Přesně tak, my je všechny udoláme!

Už jste byly hosty u pana Krause. Měly jste trému a máte ji třeba dnes před natáčením?

Maki: Pan Kraus tomu nasadil takovou laťku, že nyní už nemusíme mít trému vůbec. Úplně nás zazdil. Přišly jsme si u něho jako dvě malé holky, které jsou u něho na trestné lavici. Přišlo nám to hodně zbytečné.

Kiki: My jsme jinak zvyklé mluvit! Za poslední dobu mluvíme s různými médii poměrně hodně. Hlavně už jsme otrkané z toho beach volejbalového života – kamarádi do nás celý život ryli, takže určitě nejsme dvě barbínky, které se bojí otázky. Nás jen tak něco nevyděsí!

V nové talkshow Geni a Míši bude host zapojen více než jen rozhovorem. Do čeho byste nikdy nešly?

Kiki: Nešla bych do lítání, bojím se lítat. Takže kamkoli skočit, někam padat a letět, to by nebylo nic pro mne.

Maki: Já mám hrůzu z hadů. Třeba jak je soutěž Pevnost Boyard a takové to dotýkání se hmyzu, plazů… Já bych se hadů nedotkla, strašně se jich bojím! Asi bychom každá našly věci, které nám nejsou příjemné. Do všeho bychom určitě nešly, nejsme až takové střelkyně.

Kiki: Ovšem na druhou stranu nezkazíme žádnou zábavu a jsme pro každou špatnost!

Když zakopnete na ulici a spadnete, zasmějete se samy sobě?

Maki: Určitě, pokud se ovšem nerozbrečíme bolestí.

Jaké bylo vaše léto?

Kiki: My léto nemíváme! My máme sezonu, takže neproběhly žádné koupací radovánky atd. Ale máme za sebou strašně úspěšné období a teď o víkendu nás čeká ještě mistrovství republiky, což bude úplná tečka za létem.

Co je důležité pro to, aby člověka jeho úspěch nezměnil a zůstal pohodový, jako jste vy dvě?

Maki: Tvrdá práce a pokora! Pro nás je showbusiness zpestření. My se občas někde objevíme, pak se ale zase vrátíme k tomu našemu sportu. A to je velká dřina, drží nás to hodně při zemi.

Kiki: Hlavně víme, že být vidět nemá dlouhodobou váhu. To je nyní, ale za čas může být všechno jinak. Takže teď se snažíme si to všechno okolo nás hodně užívat, ale ta pokora v člověku nesmí chybět.

V pořadu je i pan exprezident Václav Klaus. Už jste se s ním někdy setkaly?

Kiki: V Praze jsme se setkali po jednom našem turnaji, chvilku jsme pak spolu mluvili.

Maki: On je velký sportovec, přišel nám gratulovat a povídal, že mu až slzička ukápla. Jsme moc rády, že se tady dnes s ním můžeme zase setkat!