Greyhound Park Motol nabízí návštěvníkům různorodé využití

„Pořídili jsme dodávku elektro-formulí z Velké Británie,“ usmívá se zástupce investora areálu, předseda představenstva CZECH INTERNATIONAL, a.s., Ing. Zdenek Grondol. Výuku na minibicích vede český jezdec MS silničních motocyklů v kategorii Moto GP Lukáš Pešek.

Písková závodní dráha je určena pro chrtí dostihový sport, a je vybavena australskými závodními technologiemi, které je možno spatřit v Americe nebo v Austrálii. Osmikomorové startovací boxy jsou v Evropě unikátem, protože na starém kontinentu fungují v dostizích chrtů jen šestikomorové boxy.

Psí sportovci mají připraveno exkluzivní zázemí v objektu budovy. Je tu klimatizovaný racing paddock s kójemi s kotci, samostatná místnost se sprchami, šatna pro přípravu chrtů k závodu, kout s roštem a miskami pro sportovní nápoje, také prostor s regály pro ručníky a masážní olejíčky a místnost pro veterináře.

Uvnitř asfaltového sportovního oválu je travnatá plocha, která může sloužit míčovým hrám. Sportovci mají připraveno zázemí v šatnách a sprchách v objektu budovy s tribunou.

„Prakticky každý víkend se zde budou konat závody, zatím bez vstupného a vždy budou doplněné zábavou pro děti. Již jsme tu uspořádali např. ´mazlení s chrty´, a to bylo pro děti hodně atraktivní,“ sděluje Zdenek Grondol.

Areál nabízí také stravování ve dvou renomovaných restauracích KOBE. Vynikající je nejen česká kuchyně, ale své hosty již mají sushi speciality a vyhlášené steaky. Posezení na terasách restaurací či tribuně ve stínu s výhledem na hrací a závodní plochu i přírodní okolí garantuje návštěvníkům příjemnou rodinnou pohodu.

K areálu se dá bez problémů dopravit tramvajemi z centra (linky 9,10), ale i vlastním autem. V podzemí budovy jsou totiž dvě stovky garážových stání.

Historie projektu sportoviště s chrtí dostihovou dráhou

Společnost CZECH INTERNATIONAL, a.s. před deseti lety zakoupila motolský sportovní klub. Před zahájením samotné výstavby Greyhound Parku Motol odvezla společnost z nájemních ploch desítky tun odpadů a zbytky původních budov, ve kterých setrvávali bezdomovci, anebo se zdržovali narkomani. 

Následně vysadila desítky dřevin a vzrostlých stromů. Na vlastní náklady nový vlastník pozemku vybudoval v areálu velké kamenné zimoviště pro obojživelníky, jezírko s bublerem a s vodními rostlinami - rovněž pro obojživelníky a ptáky. Jezírko je napájeno čerstvou vodou pomocí čerpadel a voda okysličována.

V jezírku se již usídlily žáby a oblíbily si ho divoké kachny. Společnost rozmístila na území areálu více než 50 ptačích budek různých velikostí. „Toto bezplatné ubytování ptáčků již přineslo ovoce, přesněji malé ptáčky – z některých budek se již ozýval pípat mláďat,“ potvrzuje Ing. Zdenek Grondol. 

Areál klubu se nachází v údolí Parku Cibulka, a snaží se v maximální míře splynout s okolím přírodní památky Přírodní park Košíře – Motol a geologického fenoménu (chráněné přírodní památky) Motolský ordovik.

Investorem areálu je společnost CZECH INTERNATIONAL, a.s., investorem některých závodních technologií v areálu je společnost Greyhound Company a.s.