Akademia Futsal Club Pniewy - CCM SC Jistebník 5:1 (4:0)

Branka: 40. Slavík

Sestava Jistebníku: Pikulík – Žiga, Opálka, Nebor, Seidler, Kašický, Potůček, Slavík, Brož

Jistebničtí si však z porážky příliš hlavu nelámou, neboť šlo v utkání především o to, vyzkoušet si mladší hráče, jak se popasují s kvalitním protivníkem, který byl v přípravě na novou sezónu již podstatně dále a měl za sebou např. i cennou remízu 4:4 s ukrajinským Šachťorem Doněck.

Mladíci, které doplnil ve druhé čtyřce hrající trenér Brož, začali proti favoritovi až s přílišným respektem a výsledkem toho byla řada šancí úřadujícího polského šampiona, který se brzy ujal vedení 1:0. Hosté bojovali statečně, při druhé brance však měli i smůlu, když se míč letící do zámezí odrazil od jednoho z bránících hráčů přímo před prázdnou branku k volnému hráči, který míč pohodlně doslova doťuknul za brankovou čáru – 2:0.

Postupem času se hosté začali osmělovat a k vidění tak byly šance na obou stranách, gólmani si však se všemi dokázali poradit. To vše až do závěru první půle, kdy se domácím podařila krásná akce, po které přidali třetí branku. Aby toho nebylo na hosty málo, tak pár vteřin před zazněním klaksonu přišla další šťastná trefa domácího výběru a utkání tak začalo zavánět debaklem – 4:0.

Druhá půle se jistebnickým futsalistům vydařila o poznání lépe. Soupeř si sice i nadále vytvářel řadu střeleckých příležitostí, ale také hosté byli směrem dopředu daleko nebezpečnější a nejednou domácí obraně zle zatopili. Skóre utkání však zůstávalo dlouhé minuty stejné jako v závěru první půle. To vše do doby, kdy se polskému šampionovi podařila další kvalitní akce, při které neměl zakončující hráč opět sebemenší problém trefit prázdnou klec – 5:0. Skóre se však nakonec změnilo zaslouženě také na druhé straně, když se minutu před koncem mazácky obloučkem prosadil Jarda Slavík a určil tak výsledku definitivní podobu – 5:1.

Oba celky si v samotném závěru vytvořily ještě po jedné gólovce, skóre však zůstalo neměnné a Jistebník si tak v úvodním přípravném utkání připsal na své konto první porážku.