Ivo Ulicha porážka v derby mrzela. Z výsledku jsem zklamaný, přiznal

„Vzhledem k výsledku jsem zklamaný,“ hlesl po zápase český internacionál a hráč futsalové Slavie Ivo Ulich. Jeho jméno fanoušci i několikrát skandovali. „Zápas byl potěšující v tom, že fanoušci vytvořili parádní atmosféru, která není v tomto sportu zvykem,“ pochválil je na dálku.

Podle Ulicha rozhodla o výhře Sparty větší míra zkušenosti na straně Letenských. „Myslím si, že naše hra špatná nebyla. Můžeme se však stále zlepšovat. Dneska byl jasný cíl – porazit Spartu, což se bohužel nepovedlo. Potenciál rozhodně máme. V utkání bylo vidět, že rozhodla zkušenost, která je na straně Sparty ve větším měřítku. My jsme vsadili na mladé, je nás tam pár zkušených, ale nezvládli jsme závěr prvního poločasu. To si myslím, že rozhodlo,“ řekl k utkání slávista Ulich.

Podobného názoru byl i jeho spoluhráč a autor dvou branek David Filinger. „Chyběly nám zkušenosti. My máme v kádru mladé, ale dobré kluky. Když se člověk podívá na soupisku, tak vidí, kolik jim je let. Všichni mají budoucnost před sebou a tento zápas jim hodně pomohl. Jestli vydrží a budou makat, tak z nich jednou budou ligové i reprezentační hvězdy,“ myslí si hráč s číslem 10.

Filinger vstřelil historicky první gól derby

Filinger se zapsal do historie jako hráč, který dal první gól ve futsalovém derby. I proto je pro něj tento zápas nezapomenutelný. „Byla výborná atmosféra a já si zápas užil. Dal jsem dva góly. Akorát mě mrzí, že jsme prohráli. Neříkám, že jsme prohráli zaslouženě, protože se hrál vyrovnaný zápas,“ upozornil a pokračoval: „Chybělo nám trochu štěstí. Kdyby nás Sparta přejela, tak neřeknu ani slovo. Zápas jsme si zbytečně pokazili třemi hloupými góly z brejků, jinak se divákům muselo utkání líbit. Našim fanouškům bych se chtěl omluvit. Chtěli jsme vyhrát, ale bohužel se tak nestalo.“

Hráč Slavie se také mohl stát první hráčem, který by dal v derby hattrick. „Posledních šest minut bylo tak vyhecovaných, že ani nevím, zda jsem měl nějakou šanci na hattrick,“ usmíval se Filinger a lovil v paměti. Možná jeho myšlenky směřovaly k případné desítce, která se mohla kopat za akumulované fauly Sparty. „K penaltě bych rozhodně nikoho jiného nepustil,“ smál se střelec Slavie.

Hattrick měl na noze i sparťan Michal Holeček, jenže pokutový kop neproměnil. „Když jsem šel na desítku, tak jsem si hodně věřil, ale dopadlo to, jak to dopadlo. Byl jsem za kopyto,“ přiznal s nadsázkou forvard Sparty a dodal: „Na druhou desítku už jsem raději nešel.“

Kotel Sparty skandoval Holečkovo jméno

I přes neproměněnou penaltu si Holeček získal sparťanský kotel, který často skandoval jeho jméno. „To bylo hlavně tím, že jsme se pošťuchovali s Fílou (David Filinger), což k derby samozřejmě patří. S Fílou se vždy takto hecujeme. Nikdy to však nepřekročí únosnou mez. Prostě šlo o derby. Je to naše klasika, asi to tak i zůstane,“ vysvětloval Michal Holeček.

Zato Davida Filingera sparťané příliš v lásce neměli. „U mě je to normální. Kdo mě zná, tak ví, že když začne zápas, tak mi v hlavě něco přeskočí, ale po zápase můžu jít na pivo s kýmkoliv. Takové ty urážky z tribun mě akorát ještě více vyhecují k lepšímu výkonu,“ říkal na adresu fanoušků Sparty.

Igor Vodecký: Derby za Spartu je lepší, než za Bohemians

Jedním ze slovenských hráčů v derby byl sparťan Igor Vodecký, který vstřelil důležitý vyrovnávací gól Letenských a vůbec jejich první branku v historii. „Zápas jsem si užil,“ chválil fanoušky a pokračoval: „Derby je derby a pro mě je to něco nového, protože jsem v novém týmu. Vůbec jsme nevěděli, co od zápasu můžeme očekávat, ale vyhráli jsme. O to je náš start do sezony lepší.“

Loni hrál Vodecký derby proti Slavii za Bohemians 1905. „Zápas byl určitě jiný. Fanouškové Bohemians jsou také dobří, ale není to takové derby, jako je to pražských "S". Jsem rád, že jsem si skoro na konci kariéry mohl takový zápas užít,“ přiznal novopečený hráč Sparty.