DUKLA JIHLAVA – IHC PÍSEK 2:3 p. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)

• Branky: 13. Jeslínek (Prokš, Filip), 52. Hodek (Kolafa) – 10. Rod (Makovský, Šperger), 49. M. Heřman (Makovský), 65. Šperger (Boháč, Polodna), rozhodčí: Humpolíček – Kašík, Wesley, vyloučení: 7:8, využití: 0:2,  diváků: 846.

V úvodních minutách se písecký tým dostal pod obrovský tlak a střely na Halmošiho branku jen pršely. Postupem času se hosté z jihlavských kleští přece jen vymanili a v 10. minutě navíc nečekaně udeřili. Šperger posunul puk na obránce Makovského, jeho střelu gólman Novotný nezkrotil a Rod byl ve správný čas na správném místě – 0:1. Ani inkasovaný gól nápor Dukly nezastavil a v obranném pásmu Písku bylo neustále horko. Ve 13. minutě se dočkala spravedlivého vyrovnání, to když se po buly dostal puk na hůl Jeslínka, a ten ve vyložené pozici nezaváhal – 1:1.

Ve druhé části hry bylo píseckým hokejistům pořádně horko při třech domácích přesilovkách, těm se však ubránili ve velkém stylu. Když už některá z nebezpečných střel na píseckou klec prošla, zasáhl výtečný Halmoši. Mnoho nechybělo k tomu, aby bojovně naladěná družina z jihu Čech na Vysočině znovu získala vedení, ale Polodna zakončil svůj samostatný únik střelou nad Novotného branku.

V poslední třetině pokračovali hosté v mimořádně obětavé hře. Po devíti minutách hry navíc podruhé srazili soupeře do kolen; v přesilové hře vystřelil od pravého mantinelu M. Heřman a s přispěním teče jednoho z bránících hráčů se puk ocitl za Novotného zády – 1:2. Jihlavští pochopitelně vrhli ještě více sil do útoku a o tři minuty později přetavil Hodek převahu domácích ve vyrovnávací branku – 2:2. Poslední třetina záhy dospěla do nervydrásající koncovky. Hostující tým se v ní musel bránit trvalé početní převaze svého soupeře. Ta se sto osm vteřin před koncem proměnila dokonce ve dvojnásobnou výhodu, ale písečtí bojovníci v čele s famózním Halmošim cenný bod uhájili.

V prodloužení, které se rovněž odvíjelo v nestandardním počtu hráčů, nakonec slavil hostující tým nečekaný, přesto asi spravedlivý úspěch. Pouhé dvě vteřiny před koncem pětiminutového nastavení sehráli Písečtí výborně přesilovkovou situaci a Šperger rozhodl o heroickém vítězství Jihočechů – 2:3.

Ohlasy po utkání:

• Jindřich Setikovský, trenér IHC Písek: "Pro nás je dvoubodový zisk obrovským úspěchem. Máme jedno z nejmladších mužstev v soutěži a často se nám stává, že nehrajeme špatně, ale pak uděláme nějaké „nesmysly“, které nás stojí zápas. Tentokrát se nám podařilo utkání dotáhnout k prodloužení, i když jsme popravdě měli v jeho závěru velké štěstí. Ale tak, jak nám v posledních třech nebo čtyřech zápasech chybělo, dnes se k nám přiklonilo. Myslím si, že jsme si to zasloužili, protože kluci opravdu bojovali. Pochválit musím brankáře Halmošiho, ten nás hodně podržel."