Na chodbě před bytem totiž od svého bývalého nadřízeného požadoval finanční hotovost, poté se dožadoval vstupu do bytu a nakonec zaútočil na devětačtyřicetiletého muže do oblasti hlavy. Lupiči se pak podařilo vniknout do bytu a odcizit peněženku, notebook a mobilní telefon v celkové hodnotě téměř třicet tisíc korun.

Útočník způsobil napadenému těžkou újmu na zdraví a následky si ponese po zbytek svého života. Kriminalisté tak podezřívají hledaného muže z trestného činu loupeže a porušování domovní svobody, za což mu v případě dopadení hrozí až dvanáctileté vězení. Obvodní soud pro Prahu 8 vydal na muže 19. prosince loňského roku předchozí souhlas se zadržením.

Hledaný muž je vysoký asi 185 centimetrů, střední postavy. Má světlou pleť a zelené oči. Obléká se především do sportovního oděvu a podle informací kriminalistů by se měl pohybovat zejména na území metropole a v přilehlých obcích. Měl by přespávat na různých ubytovnách a pracovat ve stavebnictví jako pomocník. Od ledna letošního roku se skrývá před policií a v dostupných evidencích policisté zjistili, že hledaný má bohatou trestní minulost majetkového a násilného charakteru. Jedná se například o trestné činy výtržnictví, porušování domovní svobody, krádež, zpronevěra, loupež, ublížení na zdraví nebo vydírání.

Jakékoliv informace k pohybu a pobytu hledaného lupiče přijmou policisté na tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně Policie ČR. Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání, nicméně varují před samotným zadržením. Lupič by mohl být ozbrojený, veřejnost je proto varována, aby se nesnažila muže zadržet a kontaktovala policisty na tísňové lince.