"Opravdu jsme holkám nedali cíl. Nechali jsme to na nich a během společné snídaně se shodly, že mají na to, aby byly třetí. Je vidět, že si začaly věřit, a to je dobře," řekl na středeční tiskové konferenci Petr Habrovanský, předseda Handball Clubu Zlín. "Je v našich silách být v Česku třetím nejlepším družstvem. Veselí a Olomouc jsou o stupeň výš než ostatní, ale dál je to vyrovnané," doplnil trenér Dušan Poloz, který se po 11 letech vrátil z Norska.

Nový kouč podepsal ve Zlíně tříletou smlouvu a společně s vedením klubu stanovil krátkodobé a dlouhodobé cíle. Na konci společného úsilí by měl být útok na titul. "Ke zlatu vede dlouhá cesta, ale věřím, že když budeme dobře pracovat, může se nám to v horizontu tří let podařit," poznamenal Poloz.

K dispozici má velmi mladý kádr, s nímž se už tři měsíce připravuje na start interligy. Zlín vstoupí do sezony v sobotu domácím duelem proti Trenčínu. "Chceme hrát moderní házenou s velkým počtem útoků, a tím zatraktivnit naši hru. Bude to o fyzičce," pravil zlínský kouč, jenž měl během přípravy k dispozici 27 hráček. Pro interligu kádr o pět házenkářek zúžil.

Staronovými tvářemi v týmu jsou zkušená brankářka Dagmar Vyhlídalová a reprezentační spojka Kristýna Salčáková, kterou Poloz zvolil novou kapitánkou týmu. Obě už ve Zlíně působily a v létě přišly z Olomouce. Třetí posilou je nadějná pivotka Petra Adámková, kterou klub získal na hostování z Poruby. "Ještě jsme jednali s Janou Simerskou, která však ještě bude pokračovat ve Francii, a Alenou Poláškovou. Ta se po návratu z Dánska nakonec rozhodla pro Olomouc, kde se chce usadit. Je škoda, že to nevyšlo, protože s těmito hráčkami bychom mohli pomýšlet na nejvyšší síle," uvedl Poloz.