„Na přání majitele našeho klubu (Libora Adámka) jsme odehráli v Bohumíně první bitvu letošního ročníku česko-slovenské interligy. Byli jsme moc rádi, že experiment spojený s propagací ženské házené i za hranicemi našeho města vyšel. Pražskou Slavii jsme v parádní atmosféře porazili v dramatickém duelu o jedinou branku. Diváci si to viditelně užívali,“ prozradil manažer porubského Sokola Miroslav Pelech.

„I když nová hala zažívala velikou premiéru, tak se vše povedlo organizačně bez problémů zvládnout, navíc jsme naplno bodovali. To jsme ale netušili, že se do Bohumína brzy znovu vrátíme,“ dodal Pelech.

Bohumín byl pro nás první náhradní alternativa, tvrdí Pelech

V termínu, kdy se měl odehrát zápas Ostravanek se Slávií Partizánské, nebyla volná domácí hala Sokola na Hrušovské ulici, a přestože se jednalo o změně data konání duelu, nakonec se bude hrát v Bohumíně.

„Byla to pro nás první náhradní alternativa. V tamní hale jsme před zápasem se Slavií Praha třikrát trénovali, další trénink přidáme rovněž před střetnutím proti Partizánskému a holky už navíc budou vědět, do jakého prostředí jdou,“ konstatoval manažer Pelech.

Je to pro nás ohromná propagace, libují si v Bohumíně

Nečekanou novinku uvítali i v Bohumíně. „Je to pro nás ohromná propagace, tak jsme dokázali najít společnou řeč. Myslím si, že Bohumíňáky první zápas Sokola se Slavií Praha nadchnul, takže znovu čekáme plný dům. Věříme, že diváků přijde ještě víc a porubským holkám opět připraví tak parádní domácí atmosféru jako v prvním souboji o dva týdny dříve. Ani ve snu nás nenapadlo, že pouze po měsíčním provozu haly budeme mít za sebou dva ostré zápasy nejvyšší česko-slovenské soutěže v házené žen, ale je to super,“ dodal ředitel areálu bohumínských sportovišť Bospor Jan Rozsypal.

Vstupenky v ceně 40 korun budou v sobotu 4. října k dostání přímo na místě, divákům se znovu dostane i možnosti pořídit si něco z klubového fan-shopu porubského Sokola. Dvě nejlepší hráčky zápasu se poté mohou těšit na ceny z rukou starosty Bohumína Petra Víchy, naopak porubský klub znovu chystá losování vstupenek o ceny.