Stejně jako v prvním zápase vytvořili karvinští velké množství technických chyb a především díky tomu se podařilo soupeři uhrát přijatelný výsledek. Po deseti minutách vedl český celek 8:1 a zdálo se, že směřuje k jasné výhře. Pak se ale lucemburský tým díky chybám i vyyloučení hostů zvedl a v poločase prohrával jen o gól.

Nepříliš pohledné utkání ale Karviná dotáhla do vítězného konce, když ve druhé půli získala tříbrankové vedení, které už udržela až do konce. Ve druhém kole na Karvinou čeká rumunský celek UCM Sport Resita.

„Cílem bylo pro nás vyhrát a postoupit do dalšího kola, takže tento cíl jsme splnili. Z pohledu trenérského jsme byli spokojeni s předvedenou hrou jen v prvních deseti minutách. Pak jsme se již jen přizpůsobili hře domácích a zápas se odvíjel jen v přátelském duchu. Opět nás limitovalo velké množství ztracených míčů a v tomto směru je z naší strany nespokojenost. Vázla také souhra mezi novými hráči,“ hodnotil duel Martin Kostelník, trenér Karviné.

Odveta 1.kola Poháru EHF
Dudelange - Karviná 24:27 (12:13)
Sestava a branky Karviné: Mrkva, Lefan – Vančo 3, Sliwka, Heinz 1, Balwas, Faith 1, Hanták 2, Šulc 7, Mrózek 3, Petrovský 6, Požárek 3, Ivanov, Lyžwa 1. Rozhodčí: Cropanise, Mondin (It.). Sedmimetrové hody: 1/1 - 7/5. Vyloučení: 2 - 5. Diváci: 250. První zápas 21:32, postupuje Karviná.