Jednotky profesionálních hasičů z Náchoda, dobrovolných hasičů z Horní Radechové, Dolní Radechové, Červeného Kostelce – požární družstva město a Stolín a Náchoda – požární družstva město a Běloves vyjely v sobotu 3. července 2010 před třetí hodinou odpoledne k požáru lesní hrabanky. Hořet začalo v prostoru zvaném „Hubkův“ les nedaleko dřevěných srubů v Horní Radechové na Náchodsku. Hasiči natáhli z hlavní příjezdové cesty několikametrové dopravní vedení z hadic a požár na ploše 10 krát 15 metrů zlikvidovali. Na likvidaci požáru bylo nasazeno celkem pět cisteren a dva dopravní automobily. (foto k článku)

V 15:00 hodin vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z České Skalice s technickým automobilem, dvěma cisternami a třemi dopravními automobily k požáru suché trávy v areálu firmy ZZN Pardubice v České Skalici. Požár zasáhl vyschlý porost nedaleko železniční trati.

Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Broumova, Hynčic a Meziměstí likvidovaly před půl pátou odpoledne požár hrabanky v lesním prostoru v Hynčicích na Náchodsku. Dvě ohniska požáru zasáhla plochu 50 krát 50 metrů a 25 krát 25 metrů hrabanky a lesního porostu. Jednotka dobrovolných hasičů z Meziměstí byla během zásahu odvolána k dalšímu požáru, který vypukl před 17.00 hodinou v lese u Meziměstí – Ruprechtic. Společně s dobrovolnými hasiči z Teplic nad Metují a Jetřichova likvidovali požár na ploše 100 krát 100 metrů v nepřístupném terénu pro těžkou požární techniku techniku. Všechny požáry se obešly bez zranění.