Petr Miller pracuje řadu let pro imigrační úřad v Londýně. Zaběhnutý rytmus jeho života jednoho dne přeruší podivný telefonát z Prahy. V nemocnici leží po autonehodě svobodná matka, která ho v případě nouze uvedla jako opatrovníka svého dítěte. Ema je totiž jeho dcera a Petr je naprosto šokován! Musí jít o nějaký omyl. Nemá děti a ani netouží je mít.

Přesto nedokáže nad situací jen tak mávnout rukou. Co když je Ema opravdu jeho dcera a on je její jediná šance, jak se vyhnout dětskému domovu? Muži, který byl až do padesáti let zvyklý žít sám a rozhodně si nechce komplikovat život emocemi, převrátí soužití s osmiletou holčičkou život doslova vzhůru nohama.

Navíc je mu v patách nesmlouvavá sociální pracovnice, Petr tedy musí učinit zásadní rozhodnutí. Pokud se chce stát právoplatným rodičem, je nutné najít pro Emu mámu! Petr už dávno přestal věřit na lásku, avšak zázraky se občas dějí...

Petr se ocitá ve stejné pasti jako jeho klienti v Londýně

Petr a Ema k sobě začnou hledat cestu. Ve stejné chvíli se seznamují s Marií, která podobně jako Petr žije pro svou práci a téměř ztratila naději na to, že ji potkají obyčejné radosti života. Petr zoufale potřebuje sociálce ukázat, že žije v partnerském vztahu a Marie se rozhodne oběma pomoci. Je nicméně třeba úřednici předložit uvěřitelnou historku. Petr se ocitá ve stejné pasti jako jeho klienti v Londýně. Začíná hra na lásku…

Ondřej Vetchý hraje Petra Millera, který je nečekaně postaven do situace, kdy se musí postarat o osmiletou dceru. Petr je zodpovědný, možná trochu upjatý muž, který v zahraniční zavřel dveře za svým předešlým životem.

„Bavilo mne sledovat člověka, který celý život žije jinak, nemá děti a najednou se namotá do situace, s kterou se jen obtížně vyrovnává a snaží se v ní nejen vyznat, ale také fungovat,“ říká režisér Rudolf Havlík.

Ondřeje Vetchého chtěl již do debutu Zejtra napořád

A proč si vybral Ondřeje Vetchého? „Chtěl jsem Ondřeje již do svého debutu Zejtra napořád. Tehdy to bohužel nevyšlo, a tak když jsem za ním přišel nyní, řekl mi, že je v pasti, že teď už to musí vzít,“ směje se Rudolf Havlík.

Kromě Ondřeje Vetchého a Ani Geislerové uvidíme v titulní dětské roli Emu Švábenskou, dále Vilmu Cibulkovou, Annu Polívkovou, Marka Taclíka, Jiřího Dvořáka, Oldřicha Vlacha, Janu Bernáškovou a další.

Romantická komedie Pohádky pro Emu vzniká v produkci společnosti Fénix Film. Hlavní část natáčení proběhne v lednu a v únoru v Krušných horách a v Praze. Premiéra je plánována na předvánoční čas roku 2016.