„Těší nás, že jsme byli ve výzkumu Magic Quadrants společnosti Gartner označeni za vizionáře,“ říká Zdeněk Fous, výkonný ředitel IFS Czech a Slovakia. „Tento výsledek je dalším potvrzením našeho závazku poskytovat našim zákazníkům inovativní řešení, která drží krok s nejnovějšími technologiemi. A to nejen v segmentu výroby a distribuce energie, ale i v jiných oblastech výroby či správy aktiv,” dodává.

K vývoji a zlepšování funkcionality svých aplikací pro správu aktiv, obzvláště pokud jde o zlepšení podpory lineární správy zdrojů, strukturované řízení výpadků a integraci GIS, využívá společnost IFS sofistikovaných nástrojů průmyslové analýzy. Důležitá je však i spolupráce se zákazníky, jejichž požadavky a náměty jsou vždy pečlivě analyzovány.

Vysoké hodnocení společnosti Gartner ovlivnily i významné investice do produktů pro odhad aktiv a plánování výstavby, které tvoří významnou část potřebné softwarové podpory velkých energetických společností. V oblasti energetiky patří ke spokojeným zákazníkům společnosti IFS přední hráči trhu, jako například největší světová hydroelektrárna v Číně Three Gorges, největší indická hydroelektrárna National Hydroelectric Power Corporation nebo Brookfield Renewable Power operující v Kanadě, USA a Brazílii. Významnými zákazníky jsou i jaderné elektrárny ve Švédsku, Jižní Africe a Číně.

* Gartner, Inc., Magic Quadrant for Power Generation Enterprise Asset Management Software, Kristian Steenstrup, 17. září 2013.
* Gartner, Inc., Magic Quadrant for Delivery Utility Enterprise Asset Management, Kristian Steenstrup, 18. září 2013.