Brněnská ikona míří do kádru slovenského mistra – Slov-Maticu Bratislava! Informaci potvrdil klub na svém facebookovém účtu.

„Pro Seidlera nejde o první kontakt s některým ze slovenských klubů. Před třemi roky totiž vypomáhal bratislavské Pinerole v play-off nejvyšší soutěže, tehdy si však jeho klub vylámal v semifinále zuby na RCS Košice. Nyní tedy míří do konkurenčního Slov-Maticu a stane se historicky již čtvrtým českým hráčem v tomto týmu. Prvním byl Vít Blažej, jenž zde zakotvil v roce 2004 po svém návratu z ruské ligy. Několikaletá přítomnost Zdeňka Slámy či Davida Friče je ještě v živé paměti futsalových fanoušků,“ píše web efutsal.cz

Benago hlásí příchod kapitána anglických mistrů Baku United

Tango oslabilo, naopak zručské Benago posiluje. Jako prvního hráče získali Středočeši kapitána anglických mistrů Baku United, pravonohého univerzála Kevina Ramireze, který byl mj. vyhlášen i nejlepším hráčem ligové sezony 2013/14. „Jednání bylo rychlé a krátké. Potřeboval jsem jednoho zkušeného útočníka, který hraje na všech postech a posílí ofenzivu. Je to ten typ hráče, který dává hodně gólů a spousty branek připraví,“ představil futsalistu trenér Benaga Beni Simitči.

Druhým hráčem je pak Fouad Amrani. Futsalista, kterého v českém prostředí dobře známe. V uplynulé sezoně nastoupil za tento tým k několika zápasům, ale přijal lukrativnější nabídku ze zahraničí. Nyní se ovšem vrací do CHANCE futsal ligy. „Od Fouada si slibuji, že přinese do našeho mužstva mezinárodní zkušenost, kterou bude moci předat dalším hráčům v našem mladém celku,“ dodal Simitči. Nejčerstvější posilou je návrat Brazilce Douglase dos Santose, který z Benaga odešel v prosinci 2013 do zahraničí.

Teplice sází na kvalitní české hráče a brazilského trenéra

Původně měl do teplické Balticflory zamířit kouč Tanga Marian Berky, ale vše je jinak. Severočeský celek povede brazilský trenér Giva Taise Joao Oliveira.

„Jedná se o hráče Kairatu Almaty, který už ovšem nemá vzhledem ke svému věku zrovna pevné místo v sestavě. Zároveň má trenérské ambice. U nás mu můžeme nabídnout jak pozici trenéra, tak i pozici hráče,“ potvrdil angažování Oliveiry pro klubový web prezident FC Balticflora Teplice Michal Žák.

Změny dozná rovněž teplický kádr. „Zatím máme v kádru Holého, Novotného, Slámu, Saláka, Kilijána a Kalinu – naše 'staré známé'. K nim se připojí Krok z ústeckého Combixu a také brankář Zrzavý z Tanga Brno. Máme rozjednáno i pár dalších českých hráčů, zejména reprezentanty. Pravděpodobně bude pro příští sezonu k dispozici Emerson, který za nás v minulé sezoně už hrál. A ze zahraničních hráčů ještě vyzkoušíme Bělorusa Rahovika. Myslím, že nás tým pro příští ročník vypadá nadějně,“ těší Žáka.